Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sahipsiz hayvanlara Belediye şefkati

15.01.2015

Kirikkale-sahipsiz hayvanlar

Belediyemiz geçici hayvan bakım evi, soğuk kış günlerinde sahipsiz ve bakıma ihtiyaç duyan hayvanları toplayarak, hem sağlık kontrollerini yapıyor hem de yiyecek ve barınma imkanı sağlıyor.

Belediyemiz geçici hayvan bakım evi, soğuk kış günlerinde sahipsiz ve bakıma ihtiyaç duyan hayvanları toplayarak, hem sağlık kontrollerini yapıyor hem de yiyecek ve barınma imkanı sağlıyor. Belediyemiz Geçici Havyan Bakım evi, son günlerde yaşanan soğuk kış şartlarına karşı sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanları toplayarak, gerekli sağlık bakımlarını, barınak ve yiyecek ihtiyacını karşılıyor. 3 uzman veteriner ve 9 personel ile hayvanların tüm ihtiyacını karşılayan Belediyemiz Geçici Hayvan Bakım evi, Türkiye genelinde ilk üç sırada yer alıyor. Geçici Hayvan bakımevinde aynı zamanda sahiplendirme işlemlerinin yanı sıra, sahibi olan köpeklerinde aşısı, bakımı ve gerekli tedavileri gerçekleştiriliyor.

Belediyemiz Geçici hayvan bakımevinde ayrıca, kısırlaştırarak serbest bırakılan hayvanların, bulundukları bölgeye yiyecek bırakılarak, zorlu kış şartlarına karşı aç kalmamaları sağlanıyor. Türkiye de tehlikeli olarak gösterilen hayvanları toplayarak karantinaya alan Geçici Hayvan Bakım evi, aynı zamanda bu tür hayvanlarında bakımını gerçekleştiriyor. Bakım evi 24 saat sistemi ile hizmetini sürdürüyor.

 

Bu Haberi Paylaşın