Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sahipsiz Hayvanlara Rehabilitasyon Çalıştayı Düzenleniyor

28.04.2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz hayvanların rehabilitasyonuna yönelik ikinci çalıştayını düzenliyor. 27 Nisan 2017 tarihinde saat 10.00’da Wyndham Grand Levent Hotel’de düzenlenecek “2. Sahipsiz Hayvan Rehabilitasyon Çalıştayı”nda sahipsiz hayvanlara yönelik sorunlar ve çözüm önerileri görüşülecek.

İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nce düzenlenecek çalıştaya, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkilileri, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yönetim Kurulu ile Klinik Bilimler Anabilim Dalı Başkanları, 39 ilçe belediyelerin Veteriner hizmetleri birimi sorumluları ile İstanbul genelinde bulunan özel Veteriner Kliniklerinde görevli Veteriner Hekimler katılacaklar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, sahipsiz hayvanlara yönelik rehabilitasyon çalışmaları kapsamında; hayvanlara aşılama, kısırlaştırma, tedavi, bakım ve beslenme hizmetlerini gerçekleştiriyor.Mikroçip uygulanarak elektronik ortamda kayıt altına alınan hayvanlar, isteyen kişilere sahiplendiriliyor. Sahipsiz hayvanlara yönelik çalışmalar kapsamında 2016 yılında; 56 bin hayvanın tedavisi tamamlanarak, 44 bin hayvanın aşısı yapıldı.

27 bin hayvan kısırlaştırıldı, 999 hayvan ise sahiplendirildi.Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, ayrıca 2016 yılında Çiftlik Hayvanı Nakil Aracı, VETcabin, DuşPET, DentiVET, MotoVET gibi yeni hizmetleri sahipsiz hayvanlara yönelik vermeye başladı.

Bu Haberi Paylaşın