Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sarıyer Hacıosman – Belgrad Ormanı bisiklet yolu

19.01.2015

istanbul-Hacıosman-BahçeköyBisikletYolu-Görsel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları neticesinde, Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu’ndan başlayan 6.5 kilometre uzunluğunda yeni bir Bisiklet Yolu daha hayata geçecek.

Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu’ndan başlayarak, Büyükdere Bahçeköy Yolu-Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi- Valide Sultan Caddesi- Bahçeköy Orman Fakültesi güzergahını takip edip, Belgrad Ormanı girişine kadar devam eden, 6.5 kilometre uzunluğunda yeni bir Bisiklet Yolu daha hayata geçecek.

Belgrad Ormanı girişinden sonra da, halen orman içinde mevcut Bisiklet Yolu ile entegre olabilecek olan bisiklet sürücüleri; isterlerse kendi bisikletleri ile ya da istasyondaki İSPARK bisiklet kiralama sistemi ile bu güzergahta rahat ve konforlu bir biçimde bisiklet kullanabilecek.

Entegre Metro Sistemi ile Sarıyer/Hacıosman’a ulaşabilen herkes Belgrad Ormanında da bisiklet keyfi yapabilecek.

Uygulama Projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce hazırlanan 6.5 km. uzunluğundaki Bisiklet Yolu, mevsim şartlarının iyileşmesini müteakip Trafik Md. ve Yol-Bakım Müdürlüğü’nce hayata geçirilecek.

 

Bu Haberi Paylaşın