Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Saygılı Ve Bilinçli Nesiller İşte Bu Parkta Yetişiyor

16.05.2022

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda Trafik Haftası etkinlikleri düzenlendi. Çocuklar akülü araçlarla trafik eğitimi aldı.

Karayolu Trafik Haftası kapsamında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda etkinlik gerçekleştirildi. Etkinliğe Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, çocuklar ve kurum personelleri katıldı.  Yeni gelişen neslin trafik konusunda daha bilinçli olduğuna vurgu yapan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak “Yeni nesil kurallara çok daha bağlı, saygılı bilinçli. Tıpkı çevre bilincinde, çevre duyarlılığında, hayvan sevgisi, insan sevgisinde olduğu gibi trafik konusunda bizim kuşaklara göre çok daha iyi ve donanımlı geliyorlar. Biz bunu içimize sindiremedik. Trafik kuralları hala trafik polisini, kamerayı, radarı görünce biraz kendimize gelmemize sebep olan, caydırıcılık açısından korkutan kurallar olarak baktığımızda işe yarıyor ama aslında öyle değil. Trafik hayatın ayrılmaz bir parçası olarak tıpkı yemek yerken uyduğumuz kurallar gibi tıpkı yolda yürürken uyduğumuz kurallar gibi içimize tamamen sindirmemiz gereken bunun caydırıcılık olarak değil severek isteyerek kendi güvenliğimiz için aynı zamanda karşımızdaki diğer sürücüler, yayaların güvenliği için uymamız gereken kurallardan oluşuyor.

1 MİLYON 237 BİN 369 ARAÇ KONTROL EDİLDİ 

Balıkesir Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yusuf Altınöz ise trafik güvenliğinin önemine dikkati çekti. Altınöz, 2021 yılında trafik güvenliğinin sağlanabilmesi için yaptıkları denetimlerde 1 milyon 237 bin 369 araç ve sürücüyü kontrol ettiklerini, kusurlu olan 287 bin 177 sürücüye ceza uygulandığını bildirdi. Ayrıca Altınöz, trafik bilincinin küçük yaşlarda kazandırılması amacıyla geçen yıl okullarda 17 bin 378 öğrenciye konferans ve uygulamalı eğitim verdiklerini aktardı. Konuşmaların ardından 2022 yılı Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde şiir, kompozisyon ve resim dallarındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Burhan Erdayı İlkokulu öğrencilerine teorik ve uygulamalı trafik eğitimi verilmesiyle program tamamlandı.

Bu Haberi Paylaşın