Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Şehir Sağlık Profili Çalışmasına Sertifika

23.12.2016

Daha sağlıklı ve sürdürebilir bir kent oluşturmak üzere Şehir Sağlık Profili çalışmasını tamamlayan Pendik Belediyesine Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından sertifika verildi. Sertifika, Şehir Sağlık Profili Eğitimi’ne katılarak Pendik’teki deneyimi anlatan Başkan Şahin’e takdim edildi.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin Eskişehir’de düzenlediği Şehir Sağlık Profili Eğitimi’ne katıldı.   Tepebaşı Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen üç günlük  eğitim toplantısında   Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi yerel yönetimler ve  akademisyenler  bir araya geldi.

Toplantının ilk gününde Pendik Belediyesinin Şehir Sağlık Profili hazırlama deneyimlerini anlatan Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin,  bunun için rakamsal ve ölçülebilir değerler oluşturduklarını söyledi. TSKB Danışmanı Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz ’la birlikte konuşmacı olan Başkan Şahin, ayrıca katılımcıların süreçle ilgili sorularını da cevapladı.

Toplantıda ayrıca Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından  ”Şehir Sağlık Profili” hazırlığını tamamladığından dolayı  Pendik Belediyesi adına Başkan Dr. Kenan Şahin’e sertifika takdim edildi.

Sertifikada: “Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Projesi Kapsamında “Şehir Sağlık Profili” hazırlayarak şehrinizin sağlık bilgileri ile sağlık sorunlarını ve şehrinizdeki sağlığı etkileyen etmenleri tespit ederek sağlıklı ve sürdürülebilir bir kent olmak adına yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz” ifadesine yer verildi.

Bu Haberi Paylaşın