Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Serdivan Belediyesi Sağlıkta Önemli Bir Hizmeti Hayata Geçiriyor

14.11.2014

Serdivan saglk

Günümüzün en sık görülen hastalıklarından kansere dikkat çekmek ve korunma yöntemleri ile ilgili toplumsal bilinci arttırmak için Serdivan Belediyesi ve Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü protokol imzaladı.

Serdivan Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, birey ve toplum sağlığını geliştirmek için tüm kurumların birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade ederek, “Biz de bu gün birlikte hareket etmenin en güzel örneğini Serdivan Belediyesi ile yaşıyoruz. Daha önce yaptığımız ve hali hazırda yürüttüğümüz çalışmalara her zaman destek olan Serdivan Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Alemdar’a ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Alemdar da insanlara her konuda hizmet etmenin Belediye olarak öncelikleri olduğunu ifade ederek“Bizim derdimiz insanlarımızın hizmetinde olmak; vatandaşlarımızın sağlığı, huzuru, mutluluğu için yapılan her çalışmada yer almaktır.Kanser hastalığı ile ilgili daha çok insanımıza ulaşarak onları bilinçlendirmek ve bu noktada bir duyarlılık kazandırmak için çıktığımız bu yolda tüm hemşehrilerimizin de gerekli hassasiyeti ve duyarlılığı göstereceğine inanıyorum” dedi.

Protokolün içeriği ile ilgili de bilgi veren Başkan Alemdar, yapılacak çalışmalarda amacın dikkat çekmek ve toplumsal duyarlılığı, bilinci harekete geçirerek kanserden korunmayı sağlamak olduğunu söyledi.

Serdivan Belediyesi ve Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştireceği çalışmada, Serdivan’da ikamet eden 30-70 yaş arası bayanlar ile 50-70 yaş arası erkekler kanser tarama birimlerine sevk edilecek. Mahalle muhtarlarının da dahil edileceği çalışmada vatandaşlar kanser konusunda bilgilendirilecek. Ayrıca Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortak seminerler düzenlenecek.

Halk Sağlığı Müdürlüğü de,30-70 yaş arası bayanlara yönelik meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve kalın bağırsak kanseri ile, 50-70 yaş arası erkeklerin kalın bağırsak kanseri taramalarını yapacak ve vatandaşlara bu hastalıklardan korunma yöntemlerini anlatacak.

Bu Haberi Paylaşın