Bizi Takip Edin

Manşetler

SKB Koordinatörler Toplantısı ve AB Hibe Projeleri Eğitimi Ankara’da Gerçekleştirildi

02.08.2022

SKB Koordinatörler Toplantısı ve AB Hibe Projeleri Eğitimi, Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile 27-29 Temmuz 2022 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya, farklı şehirlerden birçok Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üye belediye proje koordinatörü ve proje uzmanları katılım sağladı.

Türkiye Belediyeler Birliği’nin binasında gerçekleştirilen eğitimin açılış konuşmasında Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ahmet Recep Tekcan söz aldı. Tekcan, konuşmasında katılımcılara Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üye belediye proje koordinatörü arasındaki iletişimi güçlendirmek, fikir ve deneyim paylaşımı sağlamak amaçlarının da olduğu toplantıda, koordinatörler sırayla söz olarak kendilerini tanıtıp, proje konusundaki deneyimlerini diğer katılımcılarla paylaştı. 2 oturum halinde düzenlenen ve Türkiye Belediyeler Birliği Proje Uzmanları tarafından verilen eğitimin ilk gününde, politika ve finansman ilişkisi, hibe rehberi okuma, proje taslağı hazırlama ve ön başvuru dokümanı doldurma konuları hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Tek oturum halinde düzenlenen eğitimin ikinci ve son gününde ise, grup çalışmalarıyla hazırlanan projeler ile hibe ve fon kaynakları sunumu katılımcılarla paylaşıldı. Gün sonundaki soru cevap bölümünden sonra eğitim sona erdi.

Bu Haberi Paylaşın