Bizi Takip Edin

SKB Haberleri

SKB Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulamalar Yarışması 2012 Kitabı Basıldı

01.02.2013

Birlik üyesi belediyeleri sağlıklı şehir, politika, plan ve stratejileri üretmede ve bunları uygulamada motive etmek, özendirmek amacıyla düzenlenen “Sağlıklı Şehirler 2012 En İyi Uygulama Yarışması” jüri üyeleri tarafından değerlendirilmiş ve yarışmayı kazanan projeler 3-5 Ekim 2012 tarihlerinde Yalova’da gerçekleştirilen Sağlıklı Kentler Birliği 8. Yıl  Konferansında ödüllendirilmişti. Sosyal Sorumluluk Projeleri Kategorisinde Çankaya Belediyesi “Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi (ÇAÇOY) Projesi”; Sağlıklı Şehir Planlaması Kategorisinde Derince Belediyesinin “Derin Nefes Projesi”; Sağlıklı Yaşam Kategorisinde Gölcük Belediyesinin “Gölcük’te Sağlığın Geliştirilmesine Yönelik Halk Sağlığı Projesi”; Sağlıklı Çevre Kategorisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin “Ekolojik Enerji Biyogaz Projesi” ve Jüri Özel Ödülünün Karşıyaka Belediyesinin “Tay Park Projeleri” ödüle layık bulunmuştu.

Sosyal Sorumluluk, Sağlıklı Şehir Planlama, Sağlıklı Çevre ve Sağlıklı Yaşam kategorilerinde 19 üye belediyeden gelen 57 projenin yer aldığı Sağlıklı Şehir projeleri bir araya getirilerek kitap halinde basıldı.

Farklı fikir ve bakış açılarının yer aldığı değerli çalışmalar, yerel yönetimlere iyi örnekler ve yeni fırsatlar sunulması amacıyla hazırlanmıştır. Birliğin amaçları doğrultusunda kaynak niteliğinde hazırlanan kitabın dağıtımına başlandı.

Bu Haberi Paylaşın