Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

SKB V. Faz için yeniden akredite oldu

05.07.2010

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı’na ulusal ağ olarak akredite edildi.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 26 Kasım 2009 tarihinde yaptığı 5. Faz (2007-2014) akreditasyon başvurusu, Dünya Sağlık Örgütü tarafından gerçekleştirilen uzun bir değerlendirme süreci sonucunda kabul edildi. 4. Faz boyunca olduğu gibi, 5. Faz’da da DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı’na üye olmak isteyen yerel yönetimlerin, öncelikle Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye olması DSÖ tarafından zorunlu tutulacak.

Avrupa Ulusal Sağlıklı Şehirler Ağı’na akredite olan Finlandiya, Fransa, Macaristan, İsrail, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya ve İsveç gibi Avrupa’da akredite edilen 10 ulusal ağdan biri olmaya hak kazanan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, 4. Faz boyunca kent sağlığının geliştirilmesi amacıyla yaptığı çalışmaları 5. Faz’da da arttırarak sürdürüyor.

4. Faz boyunca, Türkiye’de sağlıklı şehirler hareketinin benimsenmesi ve gelişmesi amacıyla sağlıklı şehirler konusunda üyelerinin, sağlığı gündemlerinin en üstünde tutma konusunda kabiliyetlerini ve bilgi birikimlerini geliştirmelerini amaçlayan Sağlıklı Kentler Birliği; bu kapsamda, sempozyum, konferans, çalıştay ve eğitim programlarına imza attı. Sağlıklı Kentler Birliği’nin kent sağlığını geliştirme çabaları, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde 5. Faz boyunca da devam edecek.

Bu Haberi Paylaşın