Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Soğanlı’ya Kültür Merkezi

27.12.2013

fg_002Osmangazi Belediyesi’nin kapalı Pazar alanlarından, otoparklara, spor tesislerinden mahalle meydanlarına, çevreden eğitime, kentsel dönüşümden ulaşıma, ilçede hayatı kolaylaştıran yatırımları hız kesmeden devam ediyor.

Temeli geçtiğimiz Eylül ayında atılan ve içerisinde, meslek edindirme kursları, aş evi, idari ofisler, sosyal yardım birimi, spor salonu, fuaye alanı ve kafeteryaların bulunacağı Soğanlı Kültür Merkezi, büyük bir hızla yükseliyor. Soğanlı Mahallesinde 9 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Soğanlı Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan Başkan Mustafa Dündar, “Soğanlı Kültür merkezimiz, tamamlandığında Bursa’nın önemli kültür merkezlerinden birisi olacak” dedi. Başkan Mustafa Dündar, merkezin, Soğanlı mahallesine yeni bir değer katacağını, çevrede yaşayan vatandaşların sosyalleşmesi adına önemli bir tesis olacağını söyledi.

Osmangazi’de yaşamı kolaylaştıran, ilçeyi daha modern ve yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için yürüttükleri çalışmaların kesintisiz sürdüğünü ifade eden Başkan Mustafa Dündar, “Yapımı devam eden Soğanlı Kültür Merkezi, Osmangazi Belediyesi’nin sosyal faaliyetlerini yürüttüğü bir merkez olacak. İçerisinde aş evi, sosyal yardım faaliyetlerinin yürütüldüğü, meslek edindirme kurslarının bulunduğu ve vatandaşlarımız spor yapabileceği merkez, modern ve farklı mimarisi ile örnek bir tesis inşa ediyoruz. Kaba inşaatı bitme aşamasına gelen merkezimizi, 5-6 ay gibi bir sürede tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Soğanlı Kültür Merkezi, sosyal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra, vatandaşlarımızın günlerini değerlendirebilecekleri bir merkez olacak” dedi.

Bu Haberi Paylaşın