Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezimiz Hizmete Açıldı

29.04.2022

“Hayvan Dostu Belediyecilik” anlayışıyla, sokak hayvanlarının yaşam ve sağlık şartlarının iyileştirilmesi çalışmalarını sürdüren Gazipaşa Belediyesi, ilçeye Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi kazandırdı.

Daha önce ilçede atıl vaziyette bulunan mezbaha binası, kısa bir süre önce Gazipaşa Belediyesi ekipleri tarafından düzenlenerek,  Belediye veterinerlik hizmet binasına dönüştürüldü.  Belediyenin veterinerlik hizmet binası içinde yer alan Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi,  ilçedeki sahipsiz sokak hayvanlarına hizmet verecek. Sahipsiz sokak hayvanlarının aşı uygulaması, kısırlaştırma, acil durum ve rehabilitasyon işlemleri, belediyenin veteriner hekimi kontrolünde tam donanımlı veterinerlik hizmet binasında düzenli olarak yapılacak. Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon merkezinin hizmete girmesiyle kentteki kimsesiz sokak hayvanları rahat bir nefes alacak.

ELA DURU’NUN HAYALLERİ GERÇEK OLDU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Belediye Başkanı Makamına oturan İstiklal İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerinden Ela Duru Çelik’in hayvanların bakım ve tedavilerinin gerçekleştirilmesini ve hayvanların daha iyi koşullarda bakılmasını istemişti. Kısa bir süre önce belediye ekipleri tarafından yapımına başlanan merkez hızlı bir şekilde tamamlanarak hizmete açıldı.

Böylelikle Ela Duru’nun hayalleri gerçek oldu. Sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini sürekli olarak yapan Belediye ekipleri, Bakım ve tedavi merkezinin kurulmasından sonra daha aktif bir şekilde çalışmalarına devam edecek.

“ESKİ MEZBAHAYI SOKAK HAYVANLARI BAKIM VE TEDAVİ MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRDÜK

”Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, 28 Nisan Perşembe günü sabah saatlerinde Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezini Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Kalaycı ve Serkan Özkurt’la birlikte ziyaret etti. Her zaman Hayvan Dostu Belediyecilik anlayışıyla, hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, göreve gelince ilk yaptığı işlerden birinin ilçeye veterinerlik hizmet birimini kazandırmak olduğunu belirterek “Bu güzel güne 23 Nisan’da Belediye Başkanı Koltuğuna oturan sevgili Ela Duru Başkanımızın hayallerini gerçekleştirerek başladığımız için çok mutluyum. Eskiden mezbaha olarak kullanılan bu binayı, ekip arkadaşlarımız büyük bir özveriyle düzenledi. Buraya yeni odalar ilave edildi. Atıl haldeki binamızı, kısa bir süre içerisinde Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi’ne dönüştürdük.” dedi.

“KİMSESİZ SOKAK HAYVANLARININ KİMSESİ OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Can dostlarımız için her şeyi düşündük. Muayene odamızdan ameliyathaneye, Veteriner Hekim odamızdan kedi ve köpek odalarımıza kadar merkezimizi tüm donatılarıyla hazır hale getirdik.  Bizler kimsesiz sokak hayvanlarının kimsesi olmak için bu yola çıktık. Sokakta yaralanan, zor durumda kalan ve bakıma ihtiyacı olan dostlarımızı buraya getirip tedavilerini yapıyoruz. Aynı zamanda bünyemizde oluşturduğumuz beslenme ekibimiz ile hayvan dostlarımızı sokaklarda yalnız bırakmıyor, belirli noktalara koyduğumuz mama ve su kapları ile düzenli olarak beslenmelerini sağlıyoruz. Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezimiz hepimiz için hayırlı olsun diyorum. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sokaktaki canlarımızı çok seviyoruz. İçiniz rahat olsun. Bizler sokaktaki dostlarımızın her zaman yanındayız.” diyerek sözlerini tamamladı.

“SOKAK HAYVANLARI BAKIM VE TEDAVİ MERKEZİMİZ DOSTLARIMIZIN HİZMETİNDE”

Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezi ünitesi içerisinde; Operasyon odası, operasyon sonrası bakım odası, ameliyathane ünitesi bulunduğunu ve tam donanımlı bir veterinerlik binasında hizmet verdikleri belirten Gazipaşa Belediyesi Veteriner Hekimi Sinem Polat, “Yeni kurulan Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezimizde sokakta yaşayan dostlarımızın bir an önce kısırlaştırmalarını tamamlayıp hem onların hem de sizlerin sokakta daha huzurlu bir yaşama sahip olmanız birinci önceliğimiz. Bunun yanında acil müdahale gerektiren durumlar ile maalesef ki sokakta yaşayan minik dostlarımızda sıkça karşılaştığımız viral hastalıklar, göz ve kulak hastalıkları, deri problemleri gibi pek çok rahatsızlığın tedavileri Merkezimizde yapılacak ve sevimli dostlarımız sağlıklarına kavuşuncaya kadar misafirimiz olacaklar. Tedavileri tamamlanmış ve eski sağlığına kavuşmuş olan dostlarımızın yaşadıkları ortamlara geri dönmelerini sağlayacağız. Merkezimizin bugünlere ulaşmasında bizden desteklerini esirgemeyen başta Tabiat ve Hayvansevenler Derneği olmak üzere, Gazipaşalı hayvanseverlerimizden Beko İşletmesi sahibi Ünal Keskin’e, değerli Diş Hekimimiz Murat Özçelik’e, yine değerli hayvanseverlerimizden Mürüvet Yılmaz ile arkadaşlarına ve az çok demeden can dostlarımıza yardımını esirgemeyen herkese ve bizlere bu imkânı sağlayan belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Sokak Hayvanları Bakım ve Tedavi Merkezimiz kimsesiz dostlarımızın hizmetindedir.” dedi.

Bu Haberi Paylaşın