Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sokak Hayvanları Osmangazi’de Sağlık Buldu

23.12.2016

Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezimiz, 2016 yılında 5 bin 909 sokak hayvanına bakım ve sağlık hizmeti verdi.

Sahipsiz hayvanların kontrol ve tedavilerini, kısırlaştırma ve aşı işlemlerini yerine getirerek doğal ortamlarında sağlıklı yaşam sürdürmelerini sağlayan Osmangazi Belediyesi, 2016 yılında binlerce sokak hayvanına kucak açtı. Türkiye’nin en modern hayvan barınağı olan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’mizde 2016 yılında toplam 5 bin 909 bakıma muhtaç can dostun bakımı yapılırken, binlerce hayvana da sağlık hizmeti verildi. Sokak hayvanlarının daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürebilmeleri adına 9 yıldır faaliyet gösteren merkez, Bursa’nın yanı sıra Türkiye’nin her yerindeki yardıma ihtiyacı olan sokak hayvanlarına da hizmet veriyor.

Can dostların en büyük destekçisi olan Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’mizde 2016 yılında bin 145 sokak hayvanına tıbbi tedavi uygulanırken, bin 304 sokak hayvanına da kısırlaştırma ameliyatı yapıldı. 812 sokak hayvanına ise kısırlaştırma harici ameliyat ve konservatif tedavi hizmeti sağlanırken, 2 bin 450 hayvan ise koruyucu hekimlik hizmetinden faydalandı.

Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’mizde 2016 yılı içerisinde adeta bir ziyaretçi akını yaşandı. Tesise gelen ziyaretçilere hayvan bakımı ve sağlığı konusunda çeşitli eğitimler verildi. 32 okulun ziyarette bulunduğu merkezde toplam 19 bin 752 vatandaş barınağı gezdi.

Bu Haberi Paylaşın