Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

SOKAK HAYVANLARINA HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEFKATİ

15.01.2017

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri, Mezbahalar ve Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü Geçici, Başıboş Hayvan Bakımevi ve Kısırlaştırma Merkezi hayvan dostu belediyecilik anlayışını en iyi yerlere getirme hedefini başarıyla sürdürüyor.

Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan Geçici Başıboş Hayvan Bakımevi ve Kısırlaştırma Merkezi hayvan dostu personelleriyle birlikte Acil Müdahale Aracı, Yem Toplama Aracı, Hayvan Toplama araçlarıyla 2016 yılında 5000’e yakın ihbarı değerlendirerek 2500 hayvanı tedavisinin yapıldığını belirtti.

2016 YILINDA 1183 KÖPEK VE 165 KEDİ SAHİPLENİLDİ

444 12 06 İhbar Şikayet Hattı’na gelen aramaları anında değerlendirmeye alan HBB personelleri yardıma ihtiyacı olan hayvanları tespit ederek Hayvan Bakımevine getiriyor. Genel sağlık muayenesinden geçen hayvanlar bir gün müşahede altında kaldıktan sonra türüne, yaşına ve cinsiyetine uygun kafeslere, karantina kafeslerine veya hastalığının derecesine uygun kafeslere alınıyor. Kuduz aşısı, iç parazitler uygulama, kısırlaştırma ve küpeleme işlemlerinden geçen hayvanlar iyileşme süreci tamamlandıktan sonra alındıkları ortama tekrar bırakılıyor. Doğal hayatı bilmeyen sokaklarda yaşam mücadelesi veremeyen sahipleri tarafından sokağa ve bakımevine bırakılan hayvanları toplayarak bakımlarını tamamlayan Geçici Başıboş Hayvan Bakımevi ve Kısırlaştırma Merkezi 2016 yılında 1183 köpeği ve 165 kediyi sahiplendirerek hayvan sever hemşehrilerimizin takdirini kazanmaya devam ediyor.

HAYVANSEVERLERDEN BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR

HBB Zabıta Dairesi Başkanlığı şu ana kadar yapmış olduğu hayvan beslenme odakları ve hayvan bakımevleriyle sosyal belediyeciliğin Türkiye’deki en güzel örneklerinden birini sergilemeye devam ediyor. Hayvan severler, Hatay’ın her noktasında yardıma muhtaç hayvanların yanında olma gayreti gösteren ekiplere, HBB Zabıta Dairesi Başkanı Edip Kadıpoğlu’na ve bu duyarlı çalışmalarda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.

Bu Haberi Paylaşın