Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sokak Hayvanlarına İnovatif ve Sürdürülebilir Yaşam Evi Tasarım Yarışması

01.12.2017

Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği “Sokak Hayvanlarına İnovatif ve Sürdürülebilir Yaşam Evi Tasarım Yarışması” için başvurular başladı.

Son Başvuru Tarihi: 20 Aralık 2017
Minik dostlarımıza yaşam alanları için inovatif çözümleriniz varsa 20 Aralık 2017 tarihine kadar yarışmaya katılabilirsiniz.

Kayıt ve Proje Teslim
Öğrenci belgesi, kimlik fotokopisi ve 1 adet vesikalık fotoğrafın inovasyonmerkezi@besiktas.bel.tr e-posta adresine gönderilmesiyle kayıt süreci başlamaktadır. Kaydın tamamlanmasının ardından katılımcının e-posta adresine onay maili gönderilerek, proje yükleme işlemleri ile ilgili gerekli bilgiler iletilecektir.

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Yarışmaya katılım için ön şart, T.C. vatandaşı olmak, İstanbul ili içerisinde bir üniversitede lisans ya da yüksek lisans öğrencisi olmak. T.C. vatandaşı olmayan kişiler için ise İstanbul ili üniversitelerinin aşağıda belirtilen ilgili bölümlerinde öğrenci olmak.
• Yarışma, İstanbul il sınırlarındaki üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Mimarlık fakültelerinde; Mimarlık, Endüstriyel Tasarım, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj ve İç Mimarlık bölümlerine kayıtlı lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açıktır. (Görsel İletişim Tasarımı ve tasarıma ilgi duyan üniversite öğrencileri de dâhildir)
• Katılımcılar bireysel veya grup halinde en fazla 1 proje ile katılabilirler.
• Grup katılımları ise en fazla 3 kişiden oluşabilir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayınız.

*Lütfen yarışma şartnamesini dikkatlice okuyunuz.

Yarışma Alanları
Prof. Dr. Aykut Barka Deprem Parkı
Sanatçılar Parkı
Sporcular Parkı

Jüri Üyeleri
Doç. Dr. Begüm Sertyeşilışık – İstanbul Teknik Üniversitesi
Öğr. Gör. Mehmet Erkök – İstanbul Teknik Üniversitesi
Prof. Dr. Özlem Özçevik – İstanbul Teknik Üniversitesi
Mimar Hakan Demirel

Ödül Töreni: Ocak 2018
Beşiktaş Belediyesi tarafından seçilen her bir park için; ilk üçe giren katılımcıların tasarımı, sponsor firma tarafından yapılacak ve kazanan yarışmacıların isimleri tasarım üzerine yazılacaktır. Ödül töreni ise 2018 yılının Ocak ayında yapılacaktır.

Bu Haberi Paylaşın