Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sokak Hayvanlarına Sıcak Yardım Eli

31.01.2017

Osmangazi Belediyesi, yoğun kar yağışı ve şiddetli soğuklar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmuyor. Kar yağışı ve şiddetli soğukların başlaması ile birlikte harekete geçen ekipler, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için, Uludağ yoluna kuru mama ve yem bıraktı.

Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kar kalınlığının 3 metreye yaklaştığı Uludağ yolundaki sahipsiz hayvanların aç kalmaması için yiyecek yardımlarını sürdürüyor. Şiddetli soğuk ve kar yağışının etkisini gösterdiği ilk günden itibaren düzenli şekilde doğadaki sahipsiz hayvanlara yiyecek yardımı yapan Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hafta sonu Bursa Hayvan Hakları Dayanışma Platformu üyeleriyle birlikte Uludağ yolundaki sahipsiz hayvanlara yiyecek yardımında bulundu. Kedi ve köpekler için kaplar içerisinde yol kenarlarına kuru mama bırakan ekipler, ayrıca kar nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar için de belirli bölgelere de yem koydu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçede yaşayan tüm canlıların yaşam hakkını gözeterek hizmet ürettiklerini söyledi. İnsanlar kadar, sahipsiz sokak hayvanların da yaşamlarını kolaylaştırmak için mücadele ettiklerini belirten Başkan Dündar, “Özellikle kar yağışı ile birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için düzenli şekilde yiyecek yardımı yapıyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, periyodik şekilde başta Uludağ yolu olmak üzere, ilçemizin dört bir yanında bu yardımları yapıyor. Havaların soğuyup kar yağışının etkili olması ile birlikte, doğada sahipsiz olarak yaşam mücadelesi veren hayvanlar için bugüne kadar yaklaşık 1 ton kuru mama ve yem bıraktık. Ekipler, aynı zamanda kulak küpesi bulunmayan köpekleri de toplayarak, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam Merkezi’nde bakıma alıyor. Aşıları, bakımları ve kısırlaştırma işlemleri yapılan hayvanlar tekrar alındıkları yerlere bırakılıyor. Bu yardımlarımız kış sonuna kadar devam edecek” dedi.

Bu Haberi Paylaşın