Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sokaktaki̇ Canların Her Zaman Yanındayız

22.12.2020

Geçirdiği trafik kazası sonucunda alt çene kemiğinde kırıkları olan sokak kedisi için SOHAYKO Derneği harekete geçmiş, sokak kedisi tedavi altına alınmıştı. Daha sonra SOHAYKO Derneği ile görüşen Edirne Belediyesi tedaviyi devraldı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ameliyat öncesinde kedinin tedavi edildiği kliniğe giderek, sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Kedinin sağlık durumu hakkında bilgi veren Veteriner Hekim Mustafa Onur Altan, “Kedimiz , trafik kazası sonucunda alt çene kemiğinde kırıklar vardı. Diş yapısı tamamen bozulmuş, geldiğinde ağız boşluğu ve solunum yolları tamamen pıhtılaşmış, kan ile doluydu. Beslenme hiç yoktu. 72 saattir iç kanama geçirmemesi için gerekli önlemleri aldık. Şuanda solunumu normale döndü. Besleniyor. Akşamüstü ameliyata alarak, çene kemiğini tamamen toplayacağız” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da “İlgilenen herkese çok teşekkür ediyoruz. Kediyi buraya getiren kızlarımıza çok teşekkür ediyoruz. SOHAYKO’ya çok teşekkür ediyoruz. Herkesin yüreğine sağlık” dedi.

Gürkan, sokaktaki canların her zaman yanında olduklarını söyledi.

Bu Haberi Paylaşın