Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sosyal Kuluçka Merkezi̇’nden Proje Başarısı

25.09.2020

Tepebaşı Belediyesi örnek proje ve çalışmaları ile yurtiçi ve yurtdışı destek programlarından yararlanmaya hak kazanmaya devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi son olarak Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) tarafından yürütülen 2020 Yılı Teknik Destek Programı’ndan, Tepebaşı Kuluçka Merkezi’nin “Sosyal Girişimcilik Ekosistemi Tepebaşı’nda Gelişiyor” projesi ile destek almaya hak kazandı.

“Sosyal Girişimcilik Ekosistemi Tepebaşı’nda Gelişiyor”

Sosyal Girişimcilik Ekosistemi Tepebaşı’nda Gelişiyor projesi ile teknik destek kapsamında belediye çalışanlarından oluşan 10 kişilik katılımcı ekip; sunum becerileri, zaman yönetimi, dijital pazarlama, melek yatırımcı ağı ve oluşturulması, iş planı oluşturma, sosyal girişimler için şirket tipleri, sosyal girişimcilerin yararlanabilecekleri fon kaynakları başlıklarında eğitim alacak.

Katılımcı ekip aldığı eğitimler doğrultusunda kazandığı teknik ve teorik bilgiyle Eskişehir’deki bireylere sosyal girişimciliği tanıtacak ve şehirdeki sosyal girişimcilik ekosisteminin güçlenmesine katkı sunacak. Katılımcı ekip, sosyal iş fikriyle Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’ne gelen sosyal girişimci adaylarına fikir geliştirme konusunda destek sağlayacak. Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’nde kuluçka sürecini tamamlayarak kendi işletmesini kurmuş sosyal girişimcilere iş geliştirme konusunda da destek sağlanacak. 60 gün sürecek projede Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’nden mentor desteği sağlanan sosyal girişimcilere fon kaynaklarına yönelik iş planı oluşturmalarında da destek sağlanacak. Ayrıca katılımcı ekip eğitimler doğrultusunda kazandığı teknik ve teorik bilgiyle, sosyal girişimcileri yararlanabilecekleri fon kaynaklarına yönlendirecek ve fon kaynaklarına yönelik iş planı oluşturma konusunda sosyal girişimcilere destek olacak.

Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi, Uluönder Mahallesi 3202. Sokak 3A Blok adresinde hizmet veriyor.

Bu Haberi Paylaşın