Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

“Spor, Pek Çok Güzelliğin Başlangıcıdır”

26.06.2018

İnegölspor’da 2018-2019 yaz spor okulu çalışmaları Pazartesi akşamı 18.00’da gerçekleştirilen açılış programı ile başladı. İnegöl Stadyumunda yapılan programla startı verilen İnegölspor yaz spor okulunun etkinliğine; Belediye Başkanı Alper Taban’da katıldı.

MİNİK SPORCULARDAN AY YILDIZ KOREOGRAFİSİ
Kulüp yöneticilerinin eksiksiz katıldığı programda, yüzlerce spor okulu öğrencisinin velileri de hazır bulundu. Veliler tribündeki yerlerini alırken, küçük sporcular da sahada Ay Yıldız şeklinde koreografi çizerek milli birlik ve beraberlik mesajı verdi.

AMAÇ; GÜZEL AHLAK, SORUMLULUK BİLİNCİ, SPOR DİSİPLİNİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan yaz spor okulu açılış programında, alt yapı sorumlu antrenörü Özgür Şahin bilgilendirme konuşması yaptı. Şahin, İnegölspor 2018-2019 yaz spor okulu açılışını gerçekleştirdiklerini ifade ederek yaz spor okulunda görev alan antrenörleri tanıttı. Birinci dönem çalışmalarının 25 Haziran’da başlayıp 20 Temmuz Cuma günü sona ereceğini dile getiren Şahin, amaçlarının çocukların kaliteli zaman geçirerek futbol oyunu dışında güzel ahlak, sorumluluk bilinci, spor disiplini sağlamak olduğunu söyledi. Şahin, ayrıca profesyonel takıma oyuncu kazandırmayı hedeflediklerini de belirtti.

CENTİLMENLİK, CENTİLMENLİK, CENTİLMENLİK
İnegölspor Başkanı Eşref Güç ise 2011-2012 sezonunda İnegölspor yönetim kurulu alt yapış sorumlusu olduğunu hatırlatarak; “Benim için çok değerli günlerdi. Biz mutfaktan bu işe geldik. Yavaş, yavaş, her yıl bir şeyler kazanarak… Tabi burada öncelikle sizlerin teveccühü çok önemliydi. Ben sporcu kardeşlerime şunu söylüyorum; öncelikle centilmenlik, centilmenlik ve centilmenlik. Bizim için bu her şeyden önce geliyor. Ben bugün burada gördüğüm kalabalıktan da çok mutlu oldum. Bu coşku bizleri mutlu etti. İnşallah sezon sonuna kadar böyle gider. Çocuklarımız da bizim canlarımızdır” diye konuştu.

ÇOCUKLARINIZ EMİN ELLERDE
Son olarak tribünleri dolduran velilere hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Hepinizin heyecanı var. Çocuklarınız hazır vaziyette. Yaz spor okulunun başlangıcını yapıyoruz. Şunu ifade etmek istiyorum; çocuklarınız emin ellerde. Kulüp Başkanımız çok güzel mesajlar verdi. İçki, kumar nasıl bütün kötülüklerin anasıysa, spor da bence pek çok güzelliğin başlangıcıdır. Gençlerimizin enerjisini atması, çocuklarımızın merak duyduğu, yetenekli olduğu alanlarda kendilerini geliştirmesi önemli. İnşallah gelecekte de her biri yetenekli birer sporcu, hayata kazandırılmış kaliteli insanlar olacaklar. Ben bugün davet üzerine geldim ama İnegölspor’umuz şehrimizin bir değeri. Ben de onların yanında olmak istiyorum. Müsabakasında da antrenmanında da destek olmak zorundayız. Spor aynı zamanda iyi bir tanıtım aracı” dedi.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi. Resmi tören sonrası sporcular sorumlu antrenörleri nezaretinde gruplarına ayrılarak ailelerine eğitim günleri ve saatlerine ilişkin bilgi verildi.

Bu Haberi Paylaşın