Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Spor Zincirine Yeni Bir Halka

30.06.2017

BASIN BÜLTENİ

SPOR ZİNCİRİNE YENİ BİR HALKA
– SPOR KENTİ OLMA YOLUNDA TÜM SEMTLERE YÜRÜME MESAFEDE SPOR TESİSLERİ KAZANDIRAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YETERLİ YEŞİL ALAN VE OYUN ALANI BULUNMAYAN DEĞİRMENÖNÜ MAHALLESİ’NDEKİ ŞANTİYE ALANININ BİR BÖLÜMÜNÜ FUTBOL SAHASI OLARAK GENÇLERİN HİZMETİNE SUNUYOR.
– KENDİ BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE BURSA’YA 240’IN ÜZERİNDE SPOR TESİSİ KAZANDIRILDIKLARINI BELİRTEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YAPIMI TAMAMLANAN DEĞİRMENÖNÜ FUTBOL SAHASININ DA KISA SÜRE İÇİNDE MAHALLE GENÇLERİNE HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Spor kenti olma yolunda tüm semtlere yürüme mesafede spor tesisleri kazandıran Büyükşehir Belediyesi, yeterli yeşil alan ve oyun alanı bulunmayan Değirmenönü Mahallesi’ndeki şantiye alanının bir bölümünü futbol sahası olarak gençlerin hizmetine sunuyor. Kendi başkanlığı döneminde Bursa’ya 240’ın üzerinde spor tesisi kazandırıldıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapımı tamamlanan Değirmenönü futbol sahasının da kısa süre içinde mahalle gençlerine hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Yeni stadyumun yanı sıra, amatör kulüplere sahalar, okullara spor salonları, branşlara özel tesisler ve yüzme havuzlarıyla tüm semtlere yürüme mesafede tesisler kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın sporda da marka bir kent olması hedefine emin adımlarla ilerliyor. Özellikle yoğun yapılaşma nedeniyle sosyal donatı alanı ve spor alanından mahrum kalan mahalleler de bir bir spor tesislerine kavuşuyor. Yeterli yeşil alan ve spor alanı bulunmayan Değirmenönü Mahallesi’nde de Büyükşehir Belediyesi’ne ait şantiyenin bir bölümü futbol sahası olarak düzenlendi. Açılışa hazır hale getirilen futbol sahası halka açık olarak bölge gençlerine hizmet verecek.

Hedef; sağlıklı gençlik
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın spor kenti olması yolundaki çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Özellikle gençlerin güzel vakit geçirmeleri, spor yapmaları, zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesi ve sağlıklı bireyler olmaları yolunda kente tesisler kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Altepe, “Yapılan tesisler, sahalar, spor salonları, yüzme havuzlarıyla birlikte 240’ın üzerinde spor tesisini bizim başkanlığımızda Bursa’ya kazandırmış olduk. Yapılaşmanın yoğun olduğu çocuklar için oyun alanı bulunmayan mahallelere önem veriyoruz. Yıldırım’ın Değirmenönü mahallesi de yeşil alan ve oyun alanı bulunmayan bir bölge. Burada Büyükşehir Belediyemizin şantiyesine ait alanda şimdi yeni bir alan ayırdık. Mahalle gençlerimizin gün boyu kullanabileceği, maçlarını yapabileceği güzel bir sahanın yapımı tamamlandık. Halkımıza açık olan tesisleri özellikle bölge gençleri rahatlıkla kullanabilecek. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Haberi Paylaşın