Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Tavas, Kent Ormanı İle Nefes Alacak

07.03.2017

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 Dev Projesi kapsamında bir süre önce başlanan Tavas Kent Ormanı çalışmaları hızla devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yapımı devam eden Tavas Kent Ormanı’nda incelemelerde bulundu. İnceleme gezisine, Başkan Osman Zolan’ın yanı sıra Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve beraberindekiler katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir ile birlikte kentin tamamına hizmet vermeye başladıklarını belirterek, “Biz 3 yıl önce ‘Kent merkezinde ne varsa ilçelerimizde de o olacak’ demiştik. Şükürler olsun bugün verdiğimiz sözleri tutmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“Sosyal yaşama yeni bir alternatif olacak”

Tavas’la ilgili çok büyük hayalleri olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Tavas Kent Ormanı’nda da çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Yaz aylarına doğru hizmete almayı amaçlıyoruz. Tavas Kent Ormanı hemşehrilerimizin temiz havada sağlıklı ve güzel bir şekilde vakit geçirmesine olanak sağlayacak, sosyal yaşama yeni bir alternatif olacak. İnsanlarımızın günlük koşuşturmaca içinde kendilerine zaman ayırabilecekleri mekanlar oluşturmaya devam edeceğiz.”

120.000 metrekare alanda hizmet verecek

Vatandaşların doğa ile içe içe olmasına imkan sağlayacak Tavas Kent Ormanı’nın 120.000 metrekare alanda hizmet vereceği ifade edilirken, bölgede restoran, mescit ve çocuk oyun alanları ile gezinti ve yürüyüş yolları, ayrıca dinlenme ve piknik alanları bulunacak.

Bu Haberi Paylaşın