Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Tedavi Gören Çocuklar Unutulmadı

28.04.2017

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yaşayabilmeleri için çeşitli etkinlikler düzenleyen Pendik Belediyesi, onların eğlenceli bir bayram günü yaşamalarını sağladı.
Pendik Belediyesi ve Eryetiş Sağlık Meslek Lisesi işbirliğiyle Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocuklara yönelik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları düzenlendi. Palyaço ve sihirbazlık gösterileri eşliğinde oyunlar oynayan çocuklar neşeli dakikalar yaşadı.
Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de eşlik ettiği kutlamada çocukların eğlenceli bir gün geçirmesi için çeşitli aktiviteler düzenlendi. Hastanede çocukların bayramını kutlayan Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın, geçmişimizden emanet, geleceğimize miras milli bayramların Pendik’te coşkuyla kutlandığını ifade etti. Program sonunda hastanede tedavi gören çocuklara palyaçolar eşliğinde hediyeler verildi.

Etkinlik Kapsamında Yapılan Çalışmalar

• Hastane tarafından çocuk servisinde tedavi görmekte olan çocuklar aileleri ile birlikte hastanenin konferans salonundaki etkinliğe davet edildi.
• Pendik Belediyesi tarafından çocuk ve aileleri için 300 kişilik yiyecek ikramı hazırlandı.
• Pendik Belediyesi tarafından hastanede yatarak tedavi gören ve etkinliğe gelen tüm çocuklara oyuncak hediye edildi.
• Hastanede çocuk servisinde çocukları iğneye, laboratuvara v.b. yerlere götürürken kullanılmak üzere 4 adet akülü araba bağış olarak verildi.
• Konferans salonunda protokol konuşmaları ardından çocuklara illüzyon gösterileri, palyaço ve çocuk oyunu gösterileri yapılarak çocuklar eğlendirildi.
• Konferans salonu dışında Pendik Belediyesi tarafından davetlilere ücretsiz fotoğraf çekimi ve çıktısı hizmeti verildi.
• Eryetiş Sağlık Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından çocuklar için yüz boyama ve çeşitli eğlence etkinlikleri düzenlendi.
• Başkan Yardımcımız Öznur Canayakın tarafında çocuk servisinde yatmakta olan tüm çocuklara odalarında geçmiş olsun ziyareti yapılarak çeşitli hediyeler verildi.

 

Bu Haberi Paylaşın