Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

“Temiz Bir Çevre Şehrin Aynasıdır”

10.05.2017

Çevresiyle örnek bir şehir ortaya koymak için çalışmalarını aralıksız sürdüren İnegöl Belediyesi son olarak Refah Sokakta genel bir temizlik çalışması yaptı. İlçe Emniyet Müdürlüğünün güvenliği sağladığı uygulamada Zabıta Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yürüttüğü çevre temizliğinde boş arsalara bırakılan hurdalar, kartonlar, at arabaları ve çevre sağlığını tehdit eden her türlü malzeme kaldırıldı.

ÖNCELİĞİMİZ İNSAN
Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Yenice Mahallesi Refah Sokakta geniş çaplı yürütülen çevre temizliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Taban açıklamasında, “İnegöl’ümüzün yakışır bir şehir görünümüne kavuşması noktasında elimizden geldiğince gerekli gördüğümüz alanlarda yerinde tespitler yaparak tüm dinamiklerimizle hizmetlerimizi şehrimizin dört bir tarafına yaymanın telaşı içerisindeyiz. Bu noktada halkımızın öncelikleri bizim önceliğimiz parolasıyla insan odaklı çalışma prensibiyle örnek bir şehir olgusunu yerleştirmek için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

GENEL BİR TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILDI
Temiz bir çevre şehrin aynasıdır düsturuyla hareket ederek Refah Sokakta genel bir temizlik çalışmasının yapıldığını belirten Taban, “Belediyemize yapılan şikayetler üzerine yaptığımız kontroller sonucunda Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz bu bölgede dört bir koldan çalışma yürüttüler. Çirkin bir görüntüye sebep olan ve halk sağlığını tehdit eden unsurları bertaraf etmek için yapılan uygulamada özellikle boş arsalara bırakılan hurdalar, kartonlar, at arabaları ve çevre sağlığını tehdit eden her türlü malzeme kaldırıldı. Temizlik işleri Müdürlüğümüz bu kapsamda 1 kepçe, 2 kamyon ve 1 süpürge aracı ile bu uygulamaya destek vermiştir. 3 boş arsa yürütülen bu çalışma ile temizlenmiştir. Ayrıca sokak genelinde ekiplerimiz de genel bir temizlik çalışması yapmıştır.”

Taban son olarak, “Her geçen gün gelişen, değişen ve dönüşen, bünyesinde barındırdığı markalarıyla bir dünya şehri olma yolunda hızla ilerleyen İnegöl’ümüze yakışmayan, insan ve çevre sağlığını tehdit eden bu görüntülerin bir daha yaşanmaması en büyük temennimiz. İnegöl’ümüzün yaşamaktan mutluluk duyulan bir şehir görünümüne kavuşması noktasında tüm ilçe halkımızın desteğini beklediğimizi belirtir, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Bu Haberi Paylaşın