Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Temiz Çevre, Temiz Osmangazi İçin Çalışıyorlar

11.04.2017

Osmangazi Belediyesi, çevre politikalarıyla Türkiye’nin öncü belediyelerinden biri olmaya devam ediyor. “Temiz Osmangazi” için kolları sıvayan Osmangazi Belediyesi ekipleri, ilçedeki hermahalleyi tek tek kontrol ederek teftişlerini sistematik bir şekilde gerçekleştiriyor.

6 Kamyon Kaba Atık Toplandı

Geçtiğimiz gün yapılan teftişlerde, çevre ve görüntü kirliliği oluşturan göçebe çadırlarına ilişkinFen İşleri, Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri,emniyet ekipleri ile müşterek bir çalışma gerçekleştirdi. Geçit Mahallesi’nde 15 çadır,Güneştepe, Yunuseli Mahallesi ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı çevresinde bulunan çadırlar da kaldırıldı. Çalışmanın sonunda 6 kamyon kaba atık toplanırken, çalışmaların son sürat devam edeceği belirtildi.

“Hizmet Dört Bir Yanda”

Sağlıklı ve yaşanabilir bir şehir için temiz çevrenin önemine dikkat çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Osmangazi’nin, genel olarak Türkiye’nin ve dünyanın geleceği açısından, çevre ve görüntü kirliliğine ilişkin çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Tüm birimlerimizle büyük bir özveri ve azimle dört bir yanda hizmet veriyoruz. Gezici atık toplama projesinden tutun da mahalle mahalle gezilerek atıklar toplanıyor. Daha temiz Osmangazi için çalışıyoruz ” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın