Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Topbaş’tan yeni bir metro hattı müjdesi

10.02.2014

bakirkoy_beylikduzu_metro_hbr_ftİstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece Metro Hattı’nın müjdesini verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’tan İstanbullulara yeni bir Metro Hattı müjdesi daha geldi. Aktif olarak 141.5 km Raylı Sistem hattı ile İstanbul’a hizmet veren İstanbul Metrosu’na, 25 km. uzunluğunda, 18 İstasyonlu, Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) Metro Hattı ilave ediliyor.

Proje çalışmaları tamamlanan, yapım ihalesi hazırlıkları da son aşamada olan Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) Metro Hattı; Bakırköy-İncirli’den başlayıp Bakırköy-Küçükçekmece arasında D-100 Karayolu kuzeyindeki yerleşimlerin içerisinden geçerek, Küçükçekmece’den sonra ise D-100 Karayolu koridorunu izleyerek Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Fuar Merkezi’nin önünde sonlanacak.

Saatte Tek Yönde 45 bin yolcu taşınacak olan Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) Metro Hattı’nın 2017 yılında hizmete alınması hedefleniyor.

Hattın müjdesini veren Başkan Topbaş: ‘Bakırköy/İncirli-Sera-Kocasinan-Zafer- Çobançeşme-Sefaköy-Cennet-Küçükçekmece-Avcılar Park-Reşitpaşa-Avcılar Üniversite- Cihangir-Ambarlı – Haramidere -Yakuplu – Beylikdüzü/Esenyurt-Beylikdüzü Toplu Konutlar- Büyükçekmece (TÜYAP) duraklarından oluşan 25 kilometrelik hattın yapımıyla metrobüs yoğunluğunun da ortadan kalkacağını söyledi.

Bu Haberi Paylaşın