Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği (SKB)’nin 26. Olağan Meclis Toplantısı Denizli’de yapıldı.

10.05.2017

Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen onlarca Belediye Başkanı, Karahayıt’ta düzenlenen “Sağlıklı Kentlerde Jeotermal Kaynakların Kullanımı” konulu toplantıya katıldı. Toplantıda Yalova’ya Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral temsil etti.

GENİŞ KATILIM
Toplantıya Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve birlik üyesi olan Türkiye’nin değişik kentlerinden belediye başkanları, meclis üyeleri ile akademisyenler ve davetliler katıldı.

JEOTERMAL TURİZM
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu kısa bir gösteri sundu. Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ünal Altınbaş, Denizli’deki toplantının genel amacının yenilenebilir enerji kaynağı olan jeotermal enerjinin kullanımı olacağını belirterek, bu kapsamda Sağlıklı Kentlerde Jeotermal Kaynakların Özellikleri ve Potansiyelleri, Sağlıkta Jeotermal Kullanımı ve Jeotermal Turizm ve Jeotermal Enerji ve Tarımsal Kullanımı olmak üzere 3 farklı oturum yapılacağını söyledi.

ÜYE SAYISI 67’YE ÇIKIYOR
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Sağlıklı Kentler Birliği olarak her buluşmamızı ülkemizin ayrı yerlerinde gerçekleştirmek bizim için büyük bir keyif. Her üye belediyemizle işbirliğimizde ayrı bir heyecan duyuyoruz. Biliyorsunuz son birlik buluşmamızı Mersin’de gerçekleştirdik ve üye sayımız 64’e çıkmıştı. Aradan geçen sürede 3 üyelik başvurusu daha aldık. Balıkesir Burhaniye, Kocaeli Körfez ve Antalya Gazipaşa belediyelerinin üyelik başvurularını görüşüp karara bağlayacağız. Yeni üyelerimizin katılımı ile üye sayımız 67’ye çıkmış oluyor. Sizlerle üye belediye hedefini aşmış olmanın mutluluğunu paylaşıyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaşın