Bizi Takip Edin

Manşetler

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nden Avrupa Birliği Başkanlığı’na Ziyaret

11.08.2023

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ahmet Recep Tekcan ve Birlik personeli Damla Elif Başkurt Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Sayın Bülent Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, sağlıklı yaşam ve yaşanabilir çevre hedefleri doğrultusunda çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Ziyaret sırasında, Genel Sekreterimiz Dr. Ahmet Recep Tekcan, Birliğimizin vizyonunu ve misyonunu detaylı bir şekilde sunarak, Birliğimizin ve üye belediyelerimizin ‘’Tek Sağlık’’ ve ‘’Dirençlilik’’ hedefleri konularında gerçekleştirilen çalışmaları paylaştılar.

Toplantıda, Birliğimizin yaptığı yayınlar, Üye belediyelere yönelik toplantılar ve düzenlenen eğitim programlarına dair kapsamlı bir bilgi sunuldu. Ayrıca, sağlık, çevre ve sürdürülebilir kentleşme konularında yürütülen araştırmalar, belediyelerin Avrupa Birliği kaynaklı hibe ve kredilerinden faydalanmasını sağlama konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Üye belediyelerin yürüttüğü projeler ve sağlıklı kentleşme konusundaki çabalar anlatılarak, Birliğin geniş ve etkili ağı vurgulandı.

 

Bu Haberi Paylaşın