Bizi Takip Edin

Manşetler

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinden Çocuklara Çevreci Kitap

09.08.2022

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği olarak nüfusu 50.000 ve altındaki 43 üye belediyemize Çevreci Çocuk Eğitim Seti kitabı Birlik başkanımız Alinur Aktaş’ın katıldığı törenle gönderildi.

Toplam 5 kitaptan oluşan bu eğitim setimiz, geri dönüşüm, küresel ısınma, yenilenebilir enerji, ekosistem ve çevre temizliği konu başlıklarından oluşmaktadır.

Çocuklara çevre bilincini aşılamak için tüm imkânları seferber ettiklerini dile getiren Birlik başkanı Alinur Aktaş,  “Şehirlerimizin yaşamlarını sürdürebilmeleri için sağlıklı olmaya ihtiyacı var. Tabii ki temiz çevre ve sağlıklı şehirler için çocuklarımıza büyük görevler düşüyor. Onlara geri dönüşebilir atıkları ayırarak çevremizi korumamız gerektiğini anlatacağımız gibi ailelerini ve büyüklerini de bu konuda bilgilendirmeliyiz. Herkesin yaşadığı şehirdeki doğayı ve çevreyi koruması, dünyayı daha yaşanabilir hale getirecektir. Atık, yaşamımızın bir parçası. Atıkların kontrollü bertarafı, tüm vatandaşların ve yöneticilerin yasal ve yaşamsal sorumluluğudur. Bu amaçla Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği olarak, üyelerimizden nüfusu 50 bin ve altındaki 43 belediyeye çevreci çocuk eğitim seti gönderiyoruz” dedi.
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çevre ve çevre sağlığı üzerine çalışmalarını sürdüreceğini söyleyen Başkan Alinur Aktaş, hazırlanan eğitim setlerinin belediyelere önemli katkı sunacağını ifade etti.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği her zaman olduğu gibi, bundan sonra da çevre ve çevre sağlığı üzerine çalışmalarına devam edecektir. Çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak için elimizden gelen tüm imkânları seferber etme noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu Haberi Paylaşın