Bizi Takip Edin

Manşetler

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nden Deprem Bölgesinde İftar ve Sahur

03.04.2023

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası yardımlarına ara vermeden devam etmekte.

Ramazan ayı münasebetiyle üye belediyemiz Hatay’da 2.000 kişilik iftar ve sahur ikramında bulunuldu. İftar programına, Birlik Başkanımız Alinur Aktaş, Birlik Genel Sekreterimiz Dr. Ahmet Recep Tekcan ve Birlik personelimiz Mustafa Sevim katıldı.

Türkiye’nin iki ayrı depremle sarsıldığını ancak devlet millet el ele yaraların sarılmaya çalışıldığını belirten Birlik Başkanımız Başkanı Alinur Aktaş, “Ramazan’ın bereketini depremzede vatandaşlarımızla birlikte yaşamaya çalışıyoruz. Bugün Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği olarak Hatay’da 3 farklı noktada toplamda 2 bin kişiye iftar ve sahur yemeği ikramında bulunduk. İnşallah devlet millet elbirliğiyle yaraları sarmaya devam edeceğiz. Ve nasip olursa o eski güzel günlere hep birlikte erişeceğiz” dedi.

Genel Sekreterimiz Dr. Ahmet Recep Tekcan, Birlik olarak her zaman olduğu gibi şimdi de üye belediyelerimizin yanında durmaya devam ediyoruz. Bu gün Hatay’da 2 bin kişiye iftar ve sahur verdik. Herkes çok memnun oldu, mutlu oldu. Bu da bize ayrı bir çalışma hevesi katmakta. Depremden zarar gören diğer illerimize de yardım etmeye çalışıyoruz. İlerleyen günlerde diğer illerde de çalışmalarımız olacak. İnşallah bu acıları tekrar yaşamayız dedi.

Aktaş ve Tekcan, iftar yemeğinin ardından çeşitli oyuncaklar dağıtarak çocuklarla sohbet ettiler.

Bu Haberi Paylaşın