Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Türkyılmaz, Minik Eller İle Birlikte Fidan Dikti!

28.03.2017

Mudanya Belediyesi M.Agah Bursalı Kreş’i minik öğrencileri, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile birlikte Orman Haftası etkinlikleri kapsamında çam fidanı diktiler.
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya Belediyesi M.Agah Bursalı Kreş ve Anaokulu Hatıra Ormanı’nda minik öğrencileriyle birlikte çam fidan dikti. Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Akın Poroy, daire müdürleri, kreş öğretmenleri ve 3-4-5 yaşındaki minik öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ağaç dikme etkinliğinde minik öğrenciler çam fidanlarını toprakla buluşturdular. Ellerinde tuttukları dövizler ve yazılarla doğa ve çevre sevgisini dile getiren minik öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde hem ağaç diktiler hem de çevre ve doğa konusunda bilgiler aldılar.

“GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKACAKLAR”
“Minik öğrencilerimizin çevreye karşı duyarlılığını artırmak, onlara Mudanya sevgisini, ağaç sevgisini ve doğa sevgisini aşılamak için fidan dikimi gerçekleştirdik” diyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Onlar bizim geleceğimiz. Diktiğimiz ağaçlara, doğaya, Mudanya’mıza ve geleceğimize onlar sahip çıkacak. Cumhuriyetimizin değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan nesiller, ülkemizi de ilelebet yaşatacaktır. Minik yavrularımızı sevgiyle büyütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaşın