Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Ücretsiz Özel Yetenek Spor Kursları Gebze’de Başlıyor

21.04.2017

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın iki yıl önce başlattığı Ücretsiz Özel Yetenek Spor Kursları, İzmit’in ardından Gebze’de başlayacak. Gebzeli gençler bundan böyle spor özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden POMEM(Polis Meslek Eğitim Merkezi), Spor Lisesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’na ücretsiz hazırlanma fırsatı yakalayacak.

SPOR KENTİ KOCAELİ ADRESİNDEN

Ücretsiz Özel Yetenek Spor Kurslarından yararlanmak isteyen Gebzeli öğrenciler, başvuru formuna sporkentikocaeli.com adresinden ulaşabilecek. Buradaki formu indirerek dolduracak olan gençler, söz konusu formu daha sonra Gebze Olimpik Yüzme Havuzuna gelerek buradaki yetkililere teslim edecek.

POMEM SINAVLARINA BÜYÜKŞEHİR İLE HAZIRLANIYOR

Öte yandan geçen yıllarda olduğu gibi Polis Meslek Eğitim Merkezi sınavlarına girmek isteyen öğrenciler bu sınavlara Büyükşehir ile hazırlanıyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen ve İsmet Paşa Stadyumu’nda gerçekleştirilen derslere 50 öğrenci katılıyor.

DURMAK YOK EGZERSİZLERE DEVAM

POMEM adaylarına buradaki derslerde tempolu koşu, açma-germe hareketleri, arttırma koşulları, şınav ve mekik egzersizleri yaptırılıyor. İsmet Paşa Stadyumu’ndaki bu çalışma iki hafta daha devam edecek.

İKİ HAFTA SONRA 50. YIL SPOR SALONUN’DA

Bu sürenin sonunda derslerin merkezi Büyükşehir Belediyesi’ne ait 50. Yıl Spor Salonu olacak. Bilindiği gibi, Büyükşehir Belediyesi 50. Yıl Spor Salonu’nu sınav parkurlarının birebir orandaki ölçüleri eşliğinde derecelendirdi. Öğrencilere buradaki derslerde ise diril ve koordinasyon çalışmaları ile kuvvet ve dayanıklılık antrenmanları yaptırılacak.

Bu Haberi Paylaşın