Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Üniversite belediye işbirliği ile 5 bin öğrenciye çevre eğitimi verildi

05.01.2015

odunpazari-Üniversite-belediye-işbirliği-ile-5-bin-öğrenciye-çevre-eğitimi-verildi-b-2

Çevre koruma çalışmalarında yeni bir döneme giren Odunpazarı Belediyesi, kurumlararası iş birliği ile çalışmalarını genişletiyor.

5 BİN ÖĞRENCİYE GERİ KAZANIM EĞİTİMİ
Son olarak Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü ile ortak bir projede çalışan Odunpazarı Belediyesi, bölüm öğrencilerinin de katılımlarıyla gerçekleşen eğitimlerde 5 binin üzerinde öğrenciye ulaştı.

Çevre Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin katkılarıyla 37 ilk ve ortaokulda 5190 öğrenciye ambalaj atıkları, atık piller ve bitkisel atık yağlar hakkında eğitim semineri düzenleyen belediye ekipleri, Eskişehir’in geleceği için büyük bir projeye daha imza attı.

BAŞKAN KURT’TAN ÇEVRECİ ÜNİVERSİTELİLERE ANLAMLI TEŞEKKÜR
Sağladıkları büyük destek ile Odunpazarı geri kazanım çalışmalarının büyük bir ilerleme kaydetmesine katkı sağlayan öğrenciler Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’la bir araya geldi.

Odunpazarı Belediyesi meclis salonunda gerçekleşen buluşmada öğrencilere duyarlı yaklaşımları için teşekkür eden Başkan Kurt, teşekkür belgesi takdim etti.

ÇAĞDAŞ PROJE VURGUSU
Programda Çevre Mühendisliği öğretim görevlileri Doç. Dr. Ümran Ün ve Yrd. Doç. Dr. Semra Malkoç’a da plaket takdim eden Başkan Kurt, “ Odunpazarı Belediyesinde yepyeni bir dönem başladı. Çevre koruma çalışmalarına artık ortak ve çağdaş projeler damga vuracak. Bu nedenle üniversitelerimizin katkıları bizler için çok büyük önem taşıyor. En büyük hedeflerimizden biri de çevre bilinci kazanmış nesillerin yetişmesine katkı sağlamak. Bunu da başta değerli akademisyenlerimiz ve üniversite öğrencilerimiz olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle başaracağız” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaşın