Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Urla’da engelsiz sahil temizliği yapıldı

26.05.2015

urla-engelsiz sahil

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetleri- Engelsizizmir, Urla Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Urla Kent Konseyi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği işbirliği ile Urla Seferihisar sınırı olan Azmak Koyu Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar önderliğinde engelliler, çocuklar ve sivil toplum örgütleri ile tek yürek olarak temizlendi.

Engellerimizi kaldırıyoruz, hep birlikte karadan ve denizden sahili temizliyoruz sloganıyla yola çıkan sahil temizleme etkinliğine Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanı Prof. Dr. Aytuğ Balcıoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şube Başkanı Ali Yanar ve üyeleri, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Atatürkçü Düşünce Topluluğu, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzci Grubu, Urla Kristal Çocuklar Anaokulu, sivil toplum örgütleri üyeleri ve çevre gönüllüleri katıldı. Sosyal sorumluluk projelerine her zaman destek veren İzmir Woswos Sevenler Derneği’nin retro vosvosları da eşlik etti.

Birlik ve beraberlik mesajının verildiği etkinlikte engelli engelsiz ayrımı yapmaksızın engelleri ortadan kaldırarak doğaya katkıda bulunuldu.

İZMİR İŞTE BU YÜZDEN GÜZEL

Bugün burada doğa ile çocuklarımızla birlikte bir aradayız diyen Başkan Sibel Uyar; “ İnanın ki tüm çocuklar çevrelerini korumaları gerektiğini bizden daha iyi biliyorlar. Biz bugün yine burada doğamıza, çevremize hep beraber sahip çıkacağız. İzmir işte bu yüzden güzel. İzmir yerel yönetimiyle bütün sivil toplum kuruluşlarıyla ve bütün gönüllüleriyle hiçbir ayrım gözetmeksizin engellisiyle engelsiziyle hep beraber istediği zaman bir arada öyle güzel yumruk vuruyor ki. Bizde bugün burada bunu görüyoruz. Tüm emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.

Emeği geçen herkese teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanı Prof. Dr. Aytuğ Balcıoğlu; “İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Atatürkçü Düşünce Topluluğu da aramızda. Çok önemli işler yapıyorlar. Çevremize sahip çıkıyorlar. Önce kirletme diyorlar. Kirlettiklerimizi bugün temizleyerek başlıyoruz diyoruz. Herkesi uyararak çevreyi korumaya, kirletmemeye davet ediyorlar” dedi.

Sahil temizliğinin ardından Başkan Uyar, engelli dostlarla bir araya gelerek müzik eşliğinde eğlendi.Engelli dostlar, “Herkes çevresine sahip çıksın” ve “Çevremize sahip çıkalım” mesajı verdiler.

 

Bu Haberi Paylaşın