Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Urla’da Kıyı ve Sahil Temizliği Yapıldı

18.10.2016

Her yıl yaklaşık 105 ülkede eş zamanlı olarak yapılan “Uluslararası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü” Urla’da yapıldı. Temizlik saat 11.00’da Karantina Adası yolunun solundaki sahilde başladı.

     Urla Belediyesi, Urla Kent Konseyi, TURMEPA, TEMA, AKKOY DERNEĞİ, İZÇEP, EGE ÜNİVERSİTESİ iş birliğiyle, deniz kirliliğinin zararlarını anlatmak ve bir farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan kıyı temizliğinde, denizlere atılan, dalgalarla kıyılara vuran ve kumsalda bulunan çöpler temizlendi.

     Sahile gelerek öğrencilerle ve velilerle birlikte kıyı temizliği yapan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar: “Böyle duyarlı insanları burada görmek, çocuklarla bu etkinliği gerçekleştirmek çok güzel. Urla çok güzel ve özel bir yerdir. Üç tarafımız denizlerle çevrilidir. Denizlerimiz bizler için çok önemlidir. Temizlemekten öte kirletmemek gerekir” dedi. 

     Urla Kent Konseyi adına basın açıklaması yapan Ferda Gürsoy; “Deniz kirliliği, çevre kirliliğinin dolaylı bir sonucudur. Kara, nehir ve atmosfere atılan her türlü kirletici, bir şekilde denizlere ulaşarak doğal dengeyi bozar. Doğal dengenin bozulmasıyla, hem deniz canlıları hemde onları tüketen insanlar zarar görür. Doğamızı kirletmemeliyiz. Ne kadar güzel coğrafyada yaşıyoruz. Onların yok olmaması için doğamıza sahip çıkmalıyız” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaşın