Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Urla’lılar önce sahili temizlediler, sonra balık ekmek yediler

10.09.2014

urla-temizlik-

Yaşadığımız kente hep birlikte sahip çıkmak adına Urla Belediyesi ve Urla Kent Konseyi’nin ortaklaşa organize ettiği “Sahil Temizliği ve Sardalya Şenliği” İskele Kum Denizi’nde yapıldı.

Etkinliğe Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, CHP 22. Dönem İzmir Millet Vekili Türkan Miçooğulları, Urla Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır, Urla Belediye Başkan Danışmanı Prof. Dr. Belgin Hoşsu, Urla Belediyesi Meclis Üyeleri, İskele Atatürk Mahallesi Muhtarı Rahime Tekin, Urla Kent Konseyi Üyeleri, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve Urlalılar katıldı.

İskele Atatürk Mahalle Muhtarlığı’nın önünde toplanan grup sahile geçerek hep birlikte kıyı boyunca yürüyerek çöp topladılar. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar aynı zamanda çöp toplama etkinliğine katılan ve kıyı boyunca bulunan evlerde yaşayan vatandaşların istek ve şikayetlerini cevaplandırdı.

“YAŞADIĞIMIZ YERE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR”
Hep birlikte kıyı temizliği yapıldıktan sonra muhtarlık binasının önünde balık ekmek lezzetiyle buluşan Urlalılar, Urla için bir şeyler yapabilmenin ve birlikte olabilmenin keyfini yaşadılar.

“Yaşadığımız yere sahip çıkmamız gerekiyor. Urla hepimizin. Geçmişten aldık, geleceğe bırakacağız” diyen Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar “Balık yiyin, çocuklarınıza da balık yedirin” diyerek etkinliğe katılan Urlalılar’a balık ekmek hazırladı. Urla Belediyesi Meclis Üyeleri de sıraya girerek Başkan Uyar’dan balık ekmeklerini aldılar. Etkinlikte yaklaşık 400 Urlalı’ya balık ekmek dağıtıldı.

 

Bu Haberi Paylaşın