Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Yalova Konferansı Öncesi Hazırlıklar Tamamlandı.

26.09.2012

Sağlıklı Kentler Birliği Encümen ve Plan Bütçe Komisyonu üyeleri Bursa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Gönül Dostları Sosyal tesislerinde toplandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Sağlıklı Kentler Birliği Encümen ve Plan Bütçe Komisyonu Üyeleri, Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı’nın katıldığı toplantı Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep ALTEPE’nin açılış konuşması ile başladı.

Yalova Konferansı (17.Olağan Meclis toplantısı) öncesinde Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2013 Mali Yılı Bütçesi ve 2014 ile 2015 Yılları Bütçe Tahminleri, Sağlıklı Kentler Birliği En İyi Uygulama Yarışması, Çevreci Tesis Ödülü, Sağlıklı Kent Göstergeleri hakkında Encümen üyelerine detaylı bilgiler verildi.

Yapılan görüşmeler neticesinde Sağlıklı Kentler Birliğinin 2013 Mali Yılı Bütçesi için artan faaliyetlerin karşılanması amacıyla üyelik aidatlarının artışının uygun olduğuna, Sağlıklı Kent Göstergeleri hakkında çalışma yapılmasına  karar verilmiştir.

Gündemin son maddesi olarak Sağlıklı Kentler Birliği Yalova Konferansı programı ile ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra görüş ve öneriler kısmına geçildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde başlatılan çevreci tesis ödülü için görüş beklenen belediyelerden gelecek önerilerin tamamlanması için sürenin uzatılması, Sağlıklı Kentler Birliği çalışmalarında kullanılmak üzere AB fonlarından yararlanmak üzere proje konularının araştırılması hakkında görüş bildirildi.

Yalova Buluşmasında görüşülmek üzere toplantı tamamlandı.

Bu Haberi Paylaşın