Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Yeni̇ Mobi̇l Atık Geti̇rme Merkezleri̇ Vatandaşların Hi̇zmeti̇nde

30.11.2021

Sürdürülebilir ve çevreci uygulamaları ile öne çıkan Odunpazarı Belediyesi, 8 farklı noktaya yerleştirdiği mobil atık getirme merkezleri ile vatandaşların atıklarını kolayca geri dönüşüme kazandırmasını sağlıyor.

Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün Odunpazarı Bölgesinde bilinçli tüketim alışkanlığı kazandırmak için yürüttüğü geri dönüşüm uygulamaları ile vatandaşlar atıklarını kolayca geri dönüşüme kazandırıyor. Bu kapsamda, Odunpazarı Bölgesi’nde 8 farklı noktaya mobil atık getirme merkezi yerleştirildi. 7 ayrı atık kategorisinden oluşan mobil atık getirme merkezinde; cam, kâğıt-karton, plastik, metal, elektrik ve elektronik atık, atık yağ ve atık pillerin geri dönüşüme kazandırılması sağlanıyor.

Vatandaşların kolayca ulaşabileceği noktalara yerleştirilen mobil atık getirme merkezleri ile geri dönüştürülebilir atıkların toplanmasında kolaylık sağlanmış olacak. Mobil atık getirme merkezleri ile geri dönüşüm bilincinin arttırılması, israfın engellenmesi ve atığın kaynağında ayrı ayrıştırılması hedefleniyor.

Odunpazarı’nın 8 ayrı noktasına yerleştirilen mobil atık getirme merkezleri ile atıkların, kaynağında ayrıştırılarak geri dönüştürüldüğünü ifade eden yetkililer, mobil atık getirme merkezlerinin sayısının arttırılacağını söyledi.

Bu Haberi Paylaşın