Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Yeni Otogar Hizmete Giriyor

11.03.2014

140306183203167Denizli Belediyesi’nin gelmiş geçmiş en büyük projelerinden biri olan Şehirlerarası Otobüs Terminali, hizmete giriyor. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, otogarın 8 Mart 2014 Cumartesi gününü 9 Mart 2014 Pazar gününe bağlayan gece hizmete gireceğini söyledi.

Denizli Belediyesi, ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak otogarın hizmet vermesi için hazırlıklarını tamamladı.

Belediyenin 2 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü ve belediye tarihinin en büyük projesi konumundaki otogar için artık geri sayım başladı. Otogar, yer altı otoparkı ve otogara ulaşan bağlantı yolları son kez gözden geçirilerek eksiklikler giderildi. Bağlantı yolları genişletilirken, otogarın altında bulunan yer altı otoparkında ise çizgiler boyanarak hizmet öncesi son işlemde bitirildi. Otogarın üzeri ise peyzaj düzenlemeleri yapılarak seyahat edecek yolcu misafirlerini beklemeye başladı.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan 2 yıl önce temelini attıkları projenin son işlemlerle hizmete girme aşamasına geldiğini söyledi.

Otogarın çok kısa zaman içinde Denizli’nin kalbinin atacağı yer haline geleceğini ifade eden Osman Zolan, şöyle dedi:

‘Yeni terminal binamız, 100 bin metrekare üzerine inşa edildi. Bu özelliğiyle Denizli tarihinin en büyük yapısı oldu. Otogarın üstü park ve yeşil alandır. Yeraltındaki terminal binamıza giriş çıkış yapan araçlar birbirini görmeyecek. Projede 700 araç kapasiteli otoparkımız da var. Terminal, 50-100 yıl ihtiyaçlarımıza cevap verecek. 30 bin metrekareye oturan yapı çevreye hiçbir rahatsızlık vermeyecek. Üstünde park olan yapı ile Denizli’ye yeni bir yaşam alanı kazandırmış olacağız. Bakanımız Nihat Zeybekci’nin belediye başkanlığı yaptığı dönemde çalışmalarına başladığımız bu projenin tamamlanması da bizlere nasip oldu. Bu projenin ortaya çıkarılmasında büyük emeği olan Bakanımız Nihat Zeybekci’ye çok teşekkür ediyorum.’

-CUMARTESİ GECESİ HİZMETE GİRECEK-

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, otogarın 8 Mart 2014 Cumartesi gününü 9 Mart 2014’e bağlayan gece hizmete gireceğini ifade ederek, ‘ Türkiye’nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri olan Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali Denizlimiz başta olmak üzere Türkiye’mize hayırlı uğurlu olsun. Otogarımız temelini atmıştık çok şükür hizmet verdiği günü de görüyoruz. Ninnilerle büyüttüğümüz çocuğumuzun çok büyük bir başarısını görmek gibi birşey bu. Denizli tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projelerinden biri olan Şehirlerarası Otobüs Terminali Projesini tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize yakışanı yaptık ve kent için çok önemli ve büyük bir projeyi hayata geçirdik. Denizlimizin geleceğine damga vuracak Şehirlerarası Otobüs Terminali Türkiye’nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri konumundadır. Burası Denizli’nin kabuğuna sığmadığının bir göstergesidir. Gelecekte bu terminalle birlikte Denizli’nin kazanımlarını hep birlikte göreceğiz’ dedi.

-DENİZLİ ŞEHİRLERARASI OTOGARI-

Terminal 30 bin metrekare alana, yerin altına 3 kat olacak şekilde inşa edildi. Komplekste çeşitli amaçlarda kullanılmak üzere 15 katlı bir de iş merkezi yer alıyor. Terminalin 1.bodrum katında il içi gelen – giden yolcu peronları ve şehirlerarası gelen yolcu peronları, zemin katta şehirler arası gelen-giden yolcu peronları ile bilet satış yerleri ve büfeler bulunuyor. 1. kat ise yeme içme ve peyzaj alanı olarak tasarlandı. 16 bin metrekarelik alan ile Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali tam bir yeşil alan zenginidir.

Bu Haberi Paylaşın