Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Yeraltı Çöp Konteyneri 269’a Ulaştı

08.08.2014

pendik-konteyneri-sayisi-artti-2

Teknolojik gelişmelerin öncüsü Pendik Belediyesi, 2 yıl önce 32 noktada uygulamaya geçtiği yeraltı çöp konteynerlerinin sayısını 8 kat arttırdı. Artık üretimini de kendisi yapan belediye, ilçe genelinde yeraltı çöp konteynerlerinin sayısını 269’a çıkardı.

Dev bir temizlik ordusuyla gece gündüz çalışan Pendik Belediyesi, modern ve sağlıklı bir yöntem olan yeraltı çöp konteynerleri i ilçe genelinde yaygınlaştırmaya devam ediyor. İki yıl önce sadece 32 noktada başlanılan yeraltı çöp konteynerlerinin sayısı geçen süre zarfında 269’a ulaştı. Klasik çöp konteynerlerinden 4 kat daha fazla depolama kapasitesine sahip olan yeraltı çöp konteynerleri, görüntü kirliliğini engellemesi yanında çevreye kötü koku ve bakteri yayılmasının da önünde geçiyor.

Belediye kendi konteynerini üretiyor

İlk etapta ithal edilen yeraltı çöp konteynerleri maliyetlerin yüksek olması nedeniyle sadece ilçe merkezinde yer alıyordu. Ancak mühendislerinin başarılı AR-Ge çalışmalarıyla belediye bu konteynerleri kendi bünyesinde üretmeye başladı. Daha düşük maliyetli olan yerli konteynerler kısa sürede ilçenin birçok noktasında yer almaya başladı. Bu uygulama sayesinde Pendik Belediyesi, kaynaklarını doğru noktada kullanmayı da başarmış oldu.

Her gün 13 bin konteynerden 560 ton çöp toplanıyor

Öte yandan temizlikte dev adımlar atan Pendik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçedeki tüm cadde ve sokaklara da klasik çöp konteynerleri yerleştirmeye devam ediyor. Mühendisler tarafından mahalle mahalle gerçekleştirilen programlar dâhilinde tüm cadde ve sokaklara yerleştirilen 13 bin konteynerden 560 ton çöp toplanıyor.

 

Bu Haberi Paylaşın