Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Yeryüzü Ekoloji̇ Okulunda Atölye Çalışmaları Sürüyor

23.08.2021

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Normalleşme süreci ile Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda düzenlenen atölye çalışmaları arasında; Masal Gecesi (6-12 yaş), Oyun Gecesi (9-15 yaş), Sinema Gecesi (7 yaş ve üzeri), Oyunlarla Geri Dönüşüm (6-12 yaş), Sürdürülebilir Yaşam ve İklim (7-12 yaş) ile Kompost Atölyesi (9-12 yaş) yer alıyor.

Çocuk Yogası başlıyor

Devam eden atölye çalışmalarının yanı sıra önümüzdeki günlerde Çocuk Yogası Atölye çalışmaları başlayacak. Bu çalışmalar, 3-5 yaş ebeveyn gurubu ve 4-6 yaş çocuklara yönelik iki grup halinde düzenlenecek. 4 hafta sürecek 4-6 yaş grubu için tek seferlik kayıt alınırken, 3-5 yaş ebeveyn grubunun kayıtları ise haftalık olarak yenilecek.

Kayıtlar haftalık yenileniyor

Öte yandan Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, atölye çalışmaları kayıtlarının haftalık olarak yenileneceğini belirtti. Kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler ve yapılan atölye çalışmaları hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3081-3085 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.

Bu Haberi Paylaşın