Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Yeşil Alanlar Artıyor

06.07.2017

Kırşehir Belediyesi Terme Şelale parkın yapımına hızla devam ederken, Kırşehir’e yeni yeşil alanlar kazandırmaya da devam ediyor.

2009 yılında 171.468 m2 olan ve o yılkı şehir merkezi nüfusuna göre kişi başına 1.62 m2 yeşil alan düşerken, 2016 yılı sonu itibariyle bu rakam 893.801 m2 ye, kişi başına düşen yeşil alan miktarı da 6.82 m2 çıkmış durumda.
Yeşil alanla birlikte sosyal alanda kazandırma çalışmaları kapsamında Terme Caddesi’nde, Terme Şelale Park projesine hızla devam ediyor. 5500 m2 alana yapılan Terme Şelale Parkta ayrıca, termal suyun olduğu şelale etrafında 800 m2 havuz yapılacak ve bu havuz da insanlar ayaklarını suya sokup dinlenebilecek.
2300 m2 yeşil alanın bulunduğu parkın içerisinde; dinlenme ve oturma alanları da ayrı ayrı mekânlar oluşturmaktadır. Park, bireylere hem dinlenecek hem de eğlenecek keyifli bir alan oluşturacak.

Hem doğal güzelliği hem de oluşturduğumuz alanlarla, insanları büyüleyecek bir park daha yapıyoruz diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Doğal yapısına müdahale etmeden tasarladığımız projemizde dinlenme alanları, oturma alanları, havuz ve yeşil alanlar olacak. Kırşehir’de vatandaşlarımızın daha kaliteli vakit geçirmesi ve yeşil alanların artması için park çalışmalarımız devam ediyoruz. Hem arkadaşlarınızla hem de ailenizle güzel vakit geçireceğiniz bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Göreve geldiğimiz günden bu güne söz verdiğimiz bütün projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. İkinci dönem de söz verdiğimiz projeleri tek tek hayata geçiriyoruz. Yaptığımız her proje Kırşehir’i geliştirecek, değiştirecek ve sosyal anlamda alanlar katacak. Her proje için titizlikle çalışmalarımızı yapıyor, projelerimizi en kısa zamanda tamamlamaya çalışıyoruz.”

Bu Haberi Paylaşın