Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

‘Yeşil’ İçin Tüm Şartlar Zorlanıyor

02.06.2017

31 MAYIS 2017

BASIN BÜLTENİ

‘YEŞİL’ İÇİN TÜM ŞARTLAR ZORLANIYOR
– BURSA’DA KİŞİ BAŞINA DÜŞEN DÜZENLENMİŞ YEŞİL ALAN MİKTARINI AVRUPA STANDARTLARINA ULAŞTIRMAK İÇİN TÜM ŞARTLARI ZORLAYAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YILDIRIM’IN MALTEPE MAHALLESİ’NDE BULUNAN BUSKİ SU DEPOSUNUN BULUNDUĞU ALANI DA AYRICALIKLI BİR PARK OLARAK BÖLGEYE KAZANDIRDI.
– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, İÇİNDE SUNİ ÇİM FUTBOL SAHASI, YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARI İLE ÇOCUK OYUN ALANI DA BULUNAN PARKIN MAHALLE HALKININ ÖNEMLİ BİR BULUŞMA NOKTASI HALİNE GELDİĞİNİ BELİRTTİ.

BURSA – Bursa’da kişi başına düşen düzenlenmiş yeşil alan miktarını Avrupa standartlarına ulaştırmak için tüm şartları zorlayan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’ın Maltepe Mahallesi’nde bulunan BUSKİ su deposunun bulunduğu alanı da ayrıcalıklı bir park olarak bölgeye kazandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, içinde suni çim futbol sahası, yürüyüş ve bisiklet yolları ile çocuk oyun alanı da bulunan parkın mahalle halkının önemli bir buluşma noktası haline geldiğini belirtti.

Ulaşımdan spora, tarihi ve kültürel mirastan kırsal kalkınmaya kadar her alanda hayata geçirilen projelerle Bursa’yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, çevre yatırımlarıyla da geleceğin sağlıklı kenti Bursa’yı inşa ediyor. Altyapının sil baştan yenilenmesinden dere ıslahlarına, Gemlik Körfezi’nin kirlilikten arındırılmasından kentin her bölgesine halkın nefes alacağı yeşil alanlar kazandırılmasına kadar yeniden ‘Yeşil Bursa’ hedefine emin adımlarla ilerleyen Büyükşehir Belediyesi, en az düzenlenmiş yeşil alana sahip olan Yıldırım’a bir park daha kazandırdı.

Depo alanı park oldu
Bursa’nın daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir kent olması için çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu kapsamda düzenlenmiş yeşil alan projelerine ağırlık verdilerini söyledi. Bursa genelinde en az düzenlenmiş yeşil alana sahip ilçenin Yıldırım olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Betonlaşmış mahallerimizde özellikle çocuklarımızın hanımlarımızın nefes alacağı parklara büyük ihtilaç var. Bunun için tüm imkanları zorluyoruz. Maltepe Mahallesi’nde de uzun yıllardır böyle bir talep vardı. BUSKİ’ye ait su deposu alanını yeniden düzenledik. Yaklaşık 8 bin 100 metrekare alan yeniden düzenlendi. Çocuk oyun alanı, yürüyüş ve bisiklet yolu, sunu çim fol sahası ve yeşil alanıyla halkımızın güzel vakit geçireceği güzel bir yer oldu. Yaklaşık 1 milyon liraya mal olan çalışma ile Maltepe Mahallesi güzel bir park kazanmış oldu” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Haberi Paylaşın