Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Yeşilova’da park sevinci

10.02.2014

0602Park2Trabzon Belediyesi şehri parklarla donatmaya devam ediyor. 2009 yılından bu yana içerisinde çocuk oyun alanları dinlenme ve spor oyun alanları bulunan 25 park yaparak hizmete sunan Trabzon Belediyesi yeni park yapımlarını sürdürüyor.

Trabzon’un yeni mahallelerinden biri olan Yeşilova Mahallesi’nde 2 bin 280 m2 alanda yapımı devam eden spor ve dinlenme parkının içerisinde oyun sahası, soyunma odaları, çocuk parkı, muhtarlık binası ve dinlenme alanları bulunuyor.

Mahalle muhtarı Kaşif Mazlum, Trabzon Belediyesi’nin mahallerine çok güzel bir park kazandırmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını kaydederek, ” 2 bin 280 m2 alanda yapımı devam eden parkın içerisinde hali saha, çocuk parkı, muhtarlık hizmet binası, soyunma odaları, kamelyalar yer alıyor. Mahallemize kazandırdığı böylesine güzel bir sosyal tesis için Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Öte yandan Üniversite Mahallesi’nde 5 bin 600 metre kare alanda yapımı devam eden Spor Temalı Park’ın içerisinde çocuk oyun alanı, koşu pisti, spor alanları, kapalı otopark, kapalı spor salonu (kapalı spor salonunun içerisinde iki adet jimnastik salonu ve bir adet squash solunu) piknik alanı ve kafeterya bulunuyor.

Soğuksu Mahallesi Uygar Sokak’ta 480 m2 alanda yapılan parkta dinlenme ve çocuk parkı, Kaymaklı Mahallesi’nde 130 m2 alanda çocuk parkı inşaatları ise hızlı bir şekilde devam ediyor.

Bu Haberi Paylaşın