Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Yıldız Parkı’na Yeni Düzenleme

14.04.2017

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parkları yenileme çalışmalarına devam ediyor. Ayşekadın Semtinde bulunan Yıldız Parkı oyun grubu, spor aletleri ve peyzaj düzenlemesiyle mahalle halkının nefes alacağı yeni bir alana dönüşecek.

‘Özgür çocuklara, özgür alanlar’ sloganıyla yola çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bir taraftan Edirnelilere yeni alanlar yaratırken, diğer taraftan da mevcut parkları yeni düzenlemelerle daha nezih bir görünüme kavuşturulması adına çalışmalarına devam ediyor.

Apartman hayatında bilgisayar oyunlarıyla büyüyen çocukları sokağa çıkartarak; çocukların kendi yaş gruplarıyla iletişim kurabilmelerini sağlamak ve çocukların sokakta özgürce koşmasına olanak yaratmak amacıyla Ayşekadın Semti’nde bulunan Yıldız Parkı, çocuk oyun grubuyla donatılıyor. Çocuklar parkta özgürce oyun oynarken, yetişkinlerinde sağlıklı yaşamlarını desteklemek adına parkta aynı zamanda spor aletleri de yer alacak. Yeni peyzaj düzenlemesiyle de Yıldız Parkı, mahalle sakinlerinin nefes alabileceği yeni bir görünüme kavuşacak.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen Edirne için çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’nin özgür insanlarına, özgürce nefes alabilecekleri, çocukların enerjilerini atabilecekleri yeni alanlar yaratıyor, mevcut parklarımızı tekrardan düzenliyoruz. Parklarda yaptığımız bu çalışmalar devam edecek” dedi.

Bu Haberi Paylaşın