Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Yüzlerce Hayvana Sahip Çıkıldı

10.04.2018

Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde, sokak hayvanları en iyi şekilde rehabilite ediliyor, bakımları yapılıyor.

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde 2017 yılı içerisinde 1800 doz kuduz aşısı uygulaması yapılarak halk sağlığı alanında önemli bir katkı sağlandı. 2017 yılı içerisinde toplam 3604 sokak hayvanı barınağa gelmiş bu hayvanların gerekli tedavi, bakım ve aşılamaları yapılmış, uygun görülen hayvanlar kısırlaştırılarak alındıkları ortama yada hayvan sever vatandaşlar sahiplenmiştir. Vatandaşlar tarafından Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ‘ne 221 sokak hayvanı teslim edilmiştir. Sokak hayvanlarından 403’ü tedavisi yapılarak sağlığına kavuşturulmuştur. 2017 yılı içerisinde toplam 312 sokak hayvanı ise hayvan sever vatandaşlar tarafından sahiplenilmiştir.

Sokak Hayvanlarını hem doyuruyor, hem tedavi ediyoruz diyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Sokak Hayvanlarını hem doyuruyor, hem tedavi ediyoruz. Vatandaşlarımızın ihbarları doğrultusunda yaralanan, hastalanan hayvanlarımızı muhafaza altına alarak tedavilerini yapıyoruz. Kent merkezimizde besleme noktaları oluşturduk. Bu noktalara kuru mama koyarak sokak hayvanlarımızın beslenmesini sağlıyoruz. Sokak hayvanlarının dışında vahşi doğaya da sahip çıkan kliniğe geçen yıl getirilen şahin, kartal, çakal, ördek, leylek ve baykuş da tedavi edilerek doğal hayatlarına yeniden bırakıldı” dedi.

Başkan Bahçeci ayrıca çağrıda bulunarak, Vatandaşların hasta ve yaralı sokak hayvanları için hafta içi Kırşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nin 212 92 66 numaralı telefonunu aramaları ve akşam ve hafta sonları için ise AK MASA 214 10 10 numaralı telefona ulaşarak ihbarda bulunmaları gerektiğini, sokak hayvanı sahiplenmek isteyen vatandaşların da yine Kırşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine müracaat edebileceklerinin altını çizdi.

Bu Haberi Paylaşın