Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Zirvede Hem Eğitim, Hem Eğlence Bir Arada

31.03.2017

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan ve Diriliş Kampı, yine gençlerin ilgisiyle dolup taştı. Diriliş 2 Kampı, hafta sonunda 280 öğrencinin yanı sıra Uzman Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’ı ağırladı. Aslanhan gençlere “Hedef ve Motivasyon” konusunda önemli bilgiler aktardı. Söyleşide gençleri, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi ve Kocaeli Yurtlar Kurumu İl Müdürü Nedim Aslan da yalnız bırakmadı.

DOĞA İÇİNDE SPOR YAPMANIN KEYFİ

Diriliş 2 Kampı, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrencileri ağırladı. Sabah kahvaltı ile güne başlayan gençler, doğa içinde yürüyüş ve spor yapmanın keyfini çıkarttı.

EĞİTİMCİ ARSLANHAN İLE BİR ARAYA GELDİLER

Öğrenciler öğleden sonra ise kampa gelen uzman eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan ile bir araya geldi. Sıtkı Aslanhan burada öğrencilere “Hedef ve Motivasyon” konusunda değerli bilgiler aktardı. Gençlerin hedef belirleme konusunda problem yaşadığına dikkat çeken Arslanhan, “Eğer bir öğrenci lise ve üniversite tercihinde hedef belirlemenin önemine varır ve bu yolda düzenli, planlı ve azimle çalışırsa, başarıya ulaşması kaçınılmazdır” dedi. Söyleşinin ardından Sıtkı Arslanhan gençlerden gelen sorulara da yanıt verdi.

BİLGİ’DEN TEŞEKKÜR

Söyleşinin ardından Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, verdiği değerli bilgiler nedeniyle Sıtkı Aslanhan’a teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun gençlere ve bu çerçevede eğitimlerine büyük önem verdiğini kaydeden Bilgi, “Bu nedenle sürekli gençlerimiz için ne yapabiliriz onun çabası içindeyiz. Diriliş Kampı’nı gençlerimiz için hayata geçirdik. İstiyoruz ki; buraya gelen gençler, doğa içinde teknolojiden uzak spor yapsın ve dinlensin. Buraya olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu da bize büyük mutluluk veriyor” şeklinde konuştu.

BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Öte yandan Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan öğrenciler Diriliş Kampı’nda ayrıca bir de bilgi yarışması düzenledi. KYK İl Müdürü Nedim Aslan’ın da izlediği yarışmayı kazanan takıma kitap hediye edildi. Bu arada kampın “En Mütevazi, En Centilmen, En Sportif, En Çalışkan” öğrencilerine de kitap verildi.

ATA SPORU MATRAK VE OKÇULUK

Diriliş Kampı’nda muhteşem bir hafta sonu geçiren öğrenciler, ata sporu matrak ve okçuluk faaliyetlerine katıldı. Öğrenciler akşamları da sessiz sinema oynayarak eğlenceli vakit geçirdi.

Bu Haberi Paylaşın