Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

2015’te hedef 10 bin ağaç

07.01.2015

karsiyaka yemyesil olacak

Gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir kent bırakmayı hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, ağaçlandırma çalışmalarına hız verdi. Geçen yıl kentin dört bir yanında 6 bin fidan ve bitkiyi toprakla buluşturan belediye, 2015’te bu rakamı 10 bine çıkaracak. Kente yeni yeşil alanlar kazandırılacak.

KENTİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Doğayı korumaya yönelik projelerle adından söz ettiren Karşıyaka Belediyesi, 2015 yılında hayata geçireceği yeşil alan ve ağaçlandırma faaliyetleriyle kentin çehresini değiştirecek. 2014 yılında Karşıyaka’daki park ve yeşil alanlara farklı türlerde 6 bin adet ağaç ve bitki diken Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, bu yıl da 10 bin ağaç dikecek.

YENİ ALANLAR YARATILACAK
Karşıyaka’da yüzde 5 olan kişi başına düşen yeşil alan oranı da yeni yapılacak park ve yeşil alanlarla birlikte yüzde 7’ye çıkartılacak. Yeni park, spor alanları ve mevcut parkların revizyonu ile birlikte, toplam 45 adet yeşil alan kente kazandırılacak. Ayrıca, 30 adet çocuk oyun alanı yenilenecek. Kentin farklı noktalarına yüzbinlerce çiçek dikilecek.

“BİNA DEĞİL, AĞAÇ DİKİYORUZ”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Yerel seçim sürecinde, bina değil ağaç diken bir belediye başkanı olacağımı söylemiştim. 2014’te doğayı, yeşili koruyan bir belediyecilik anlayışıyla çalıştık ve binlerce ağaç diktik. 2015 için hedeflerimiz daha da büyük. Yeşil alan oranımızı artırmaya, daha çok alana ağaç dikmeye ve kentimizi yılın her döneminde çiçek gibi yapmaya özen göstereceğiz. Gelecek nesillere daha sağlıklı ve daha yeşil bir Karşıyaka bırakacağız” dedi.

Bu Haberi Paylaşın