Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Amacımız Yeşil Bir Mersin

15.09.2014

YEŞİL MERSİN

Kent Estetiği Yeşil Alanlar ve İşletlemeleri Daire Başkanlığı’na bağlı Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin; kent merkezi, ilçe, belde ve köylerde park, bahçe ve caddelerin orta refüjlerinde çim biçme, ağaç bakımı, sulama ve göbeklerde mevsimlik çiçek dikim çalışmaları düzenli olarak devam ediyor.

Mersin’i bölgenin en bakımlı ve yeşil kenti yapmak için yeni bir çalışma dönemini başlattıklarını kaydeden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Daha yeşil bir Mersin, kent estetiğini geliştiren, doğayı ve çevreyi koruyan bir belediyecilik uygulaması gerçekleştireceğiz.” dedi.

Mersinlilere layık hizmetler hedeflediklerini belirten Başkan Kocamaz, Atatürk ve Kültür Parkı’ndaki ağaçlara figüratif budamaların yapıldığını ifade etti. Bu tür çalışmaların belediyelerin rutin ancak önemli çalışmalarından olduğunu kaydeden Başkan Kocamaz, “Gerek Mersin’de yaşayan, gerekse de kentimize misafir olarak gelen yerli ve yabancı turistlerin daha yeşil, daha bakımlı, daha temiz ve rengarenk bir şehir ile karşılaşmaları, en önemli hizmetlerden birisidir. Bu amaçla Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekipler, kentin her bölgesinde hummalı bir çalışma içerisindeler. Amacımız, kentimizi yeşilin her tonu ve renk renk çiçeklerle donatmak. Mersin’e Mersinlilere ne kadar hizmet etsek azdır.” dedi.

Bu Haberi Paylaşın