Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

“Arı” Gibi Çalışıyorlar

10.02.2017

Eski Hayır Çarşısı’nda kurulan “Engelsiz Atölye” faaliyete geçti. Atölyede deyim yerindeyse arı gibi çalışan engelliler ilk etapta Arıcılık Kursu için kovanla ilkokul öğrencileri için ahşap zekâ oyunu üretmeye başladı.

Pendik Belediyesinin engellilere yönelik yatırımlarının belki de en anlamlısı olan “Engelsiz Atölye” tam kapasiteyle faaliyete geçti. Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin belirlediği engelliler, atölyede çalışmaya başladı. İlk etapta Pendik Belediyesinin emeklilere yönelik düzenlediği Arıcılık Kursu için arı kovanı üreten engelliler, aynı zamanda ilkokulu öğrencileri için tangram (Ahşap Zekâ Oyunu) imal ediyor.

Meslek lisesi öğrencileri destek veriyor

Atölye çalışanı engellilere Halk Eğitim Merkezi’nden Eren Arslan destek veriyor. Engellilere teknik desteği ise Güllübağlar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri veriyor. Engelli çalışanlara üreteceği ürünleri demontaj haliyle meslek lisesi öğrencileri gönderiyor. Atölye çalışanları parçaları atölyedeki makinelerle birleştirip kullanıma hazır hale getiriyor. Hafta içi her gün çalışan engelliler kendilerine böyle bir imkânı veren Pendik Belediyesine teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getiriyor.

Bu Haberi Paylaşın