Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Derince’de Hijyen Projesi

15.04.2013

Derince Belediyesi ve Derince Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğinde düzenlenen “Tek kullanımlık havlu ve hijyen projesi” kapsamındaki eğitim seminerine katılanlara hijyen sertifikaları verildi.

Başkan Alemdar yalnız bırakmadı

Derince’de bulunan berber ve kuaförlerin daha temiz ve daha sağlıklı koşullarda hizmet edebilmeleri düşüncesiyle gerçekleştirilen “Tek kullanımlık havlu ve hijyen projesi” kapsamında Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde bir eğitim semineri düzenlendi. Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, Derince Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bekir Sargın ve Derince Kent Konseyi Başkanı Naip Yıldırım’ın da katıldığı seminere ilçede faaliyet gösteren berber ve kuaförler yoğun ilgi gösterdi. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde Derince Toplum Sağlığı Merkezi Çevre Sağlığı Teknikeri Bahattin Emek, sinevizyon eşliğinde yaptığı anlatımla berber ve kuaförlere hijyen, temizlik, dezenfeksiyon ve sterilizasyon kuralları konusunda bilgiler verdi.
‘Derince’ye özgü bir çalışmamız olsun
Seminere gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirten Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ise yaptığı konuşmada “130 bin kişiyi ilgilendiren bu denli önemli bir konuya gösterilen ilgi memnuniyet verici. Sizler bize ortak bir taleple gelin ve örnek olacak bir çalışma başlatalım. Derince’ye özgü bir çalışmamız olsun ve ilk etapta bunun başlangıç maliyetini bizler üstlenerek sizlere katkı sağlayalım. Ortak talepleriniz noktasında belediye olarak mutlaka yanınızda olacağız” dedi. Başkan Alemdar’ın konuşmasının ardından seminere katılanları temsilen Sebahat Tansık, Yeliz Çakır, Mustafa Şihoğlu ve Ömer Baydoğan’a hijyen sertifikası verildi. Çevre Sağlığı Teknikeri Bahattin Emek’e de çiçek takdim edilen programın sonunda tüm katılımcılar sertifika ile ödüllendirildi.

Bu Haberi Paylaşın