Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Engel Yok Sevgi Var

12.05.2017

Toplumun her kesimini kucaklayan kaliteli projeleri hayata geçiren Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için somut adımlar atıyor.

BAŞKAN SAVAŞ FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI
10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla engelli vatandaşlar ile farkındalık yürüyüşüne katılan Başkan Savaş, yürüyüşün ardından Antakya’daki eski Arkeoloji Müzesi önünde yer alan ünitenin açılışını gerçekleştirerek engellerin sevgi ile aşılacağının mesajı verdi.

Şehrin 5 farklı ilçesinde 8 ayrı yere yerleştirilen akülü araç şarj cihazı ünitelerinin açılışını gerçekleştiren Başkan Savaş, hayatın beraberinde getirdiği maddi ve manevi engelleri aşmanın yegâne yolunun sevgi olduğunun bilinciyle hareket ettiklerinin altını çizdi.

Gerçekleştirilen açılışa Başkan Savaş’ın yanı sıra HBB Başkan vekili Serdar Güven, HBB Kültür ve Sosyal işler Daire Başkanı Gökhan Yıldırım, , Engelli Dernek yöneticileri, HBB engelli personelleri ve vatandaşlar katılım gösterdi.

“YETER Kİ GÖNÜLLERİMİZDE ENGEL OLMASIN”
Ruhsal engellerin aşıldıktan sonra fiziksel engellerin daha rahat aşılacağını belirten HBB Başkanı, “Tüm engelleri el ele vererek sevgi ile aşabiliriz. Yeter ki gönüllerimizde engel olmasın. Birbirimizi kucaklayarak tüm engelleri ortadan kaldırabiliriz” dedi.

Akülü araçlarını şarj edebilecek olmanın mutluluğunu yaşayan engelli vatandaşlar, günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için yoğun çaba harcayan ve kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Başkan Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.

Bu Haberi Paylaşın